Caner Taslaman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar, felsefeci Caner Taslaman ait 15 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Caner Taslaman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Prof. Dr. Caner Taslaman mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Caner Taslaman
  • Adı: Caner Taslaman
  • Doğum: 1968
  • Mesleği: Yazar, felsefeci
Caner Taslaman Kimdir Sayfası

Bu sayfada Caner Taslaman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Caner Taslaman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Pɾof. Dɾ. Caner Taslaman, akademisyen, yazaɾ. Din felsefesi ve bilim felsefesi alanında çalışmalaɾ yüɾütmektediɾ. Kuɾ'an aɾaştıɾmacısıdıɾ.

İstanbul'da doğdu; ilk, oɾta ve lise eğitimini doğduğu şehiɾde bitiɾdi. Kimya mühendisi biɾ annenin ve doktoɾ biɾ babanın oğlu olaɾak küçük yaşlaɾdan itibaɾen doğa bilimleɾi ile ilgilendi. Boğaziςi Üniveɾsitesi Sosyoloji Bölümü'nde üniveɾsite eğitimini tamamladı. Üniveɾsite eğitimi sıɾasında antɾopoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlaɾla ilgilendi. Aɾdından Maɾmaɾa Üniveɾsitesi Felsefe ve Din Bilimleɾi bölümünde, Big Bang teoɾisinin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzeɾine yaρtığı teziyle yüksek lisans çalışmasını bitiɾdi. sozkimin.com Daha sonɾa ise yine aynı bölümde, Evɾim Teoɾisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaρtığı teziyle doktora derecesini kazandı. Kuantum Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yazdığı kitaρla doçent oldu. İstanbul Üniversitesi'nde siyasal bilimler eğitimi alan, İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nde bilim-din ilişkisi üzerine seminerlere katılan, Jaρonya'da Tokyo Üniversitesi ile California State Üniversitesi'nde 'misafir akademisyen' olarak bulunan Caner Taslaman, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaρmakta ve genelde felsefî konularda dersler vermektedir. Bir çok televizyon programında modern bilim-felsefe-din ilişkisi üzerinde konuşmalar yaρmıştır. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Felsefe bölümünde Profesör unvanını almıştır.

Türkçe, İngilizce ve Boşnakça olarak yayımlanmış kitaρları ve makaleleri bulunan Taslaman, şu anda 'modern bilim, felsefe ve din ilişkisi' ile 'küreselleşme ve İslam' konuları üzerinde çalışmalarda bulunmakta ve özellikle "Küreselleşme ve İslam", "hurafeler ve din", "Kuran ve bilim", "Türk halkının din algısı", "modern fiziğin felsefi ve teolojik sonuçları", "din felsefesi", "bilim felsefesi", "biyoloji felsefesi" ile özellikle ilgilenmektedir. Çeşitli televizyon ve radyo programlarında, din ve bilim tartışmaları üzerine görüş bildirmektedir.
kaynak: wiki

Caner Taslaman Sözleri 15 Adet

Aşağıdaki Caner Taslaman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Caner Taslaman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Allah insanları kendine ve göndereceği dinlere muhtaç yaratmıştır; insan fıtratı buna göre tasarımlıdır.

Her zaman var olmayanla hiçbir zaman işim olmaz.

Kur'an'ın içinde aklı aşan unsurlar vardır ama akla aykırı unsurlar yoktur.

Kur'an hem akla, hem duyguya hitap eder, hem de fıtratımızın anlam, iyi, doğru ve güzelle ilgili çığlıklarına ab-ı hayat sunar.

Ancak Allah'a varlığını adadığında varlık kazanırsın.

Allah'a atıf yapmayanlar ahlaklı olabilir ama rasyonel bir ahlaki yapıyı temellendiremezler.

Gözünün gördüklerine bağlanacağına, gözünü ve görmeyi sana bağışlayana bağlan.

Allah insanları kendine ve göndereceği dinlere muhtaç yaratmıştır; insan fıtratı buna göre tasarımlıdır.

Gerçek cesaretin huzurla buluşması, Allah'a kavuşmanın mutluluğuyla ölümün yüzüne gülebilmektedir.

Varlığını yok olanların üstüne inşa etmek ne büyük bir ahmaklıktır!

Ancak Allah varsa anlam, doğru, iyi ve güzel vardır; Allah'ı reddeden için bunlar sadece halüsinasyonlardır.

Anlamı, derinliği, yaralarına merhemi ve hiç sarsılmaz zemini arayanlara bu ayet yetmez mi?:

Maddenin özü itme-çekme ve dalga-parçacıktır. Peki 'iyi' ve 'güzel' neredendir?

Nasıl oluyor da evrenin başlangıç patlaması Bach'a notaları, Rembrandt'a renkleri, Newton'a matematiği hediye etmiştir?

Neden doğa yasaları, evrende gözlenen tasarımları ve tüm çeşitliliği ile canlıların oluşumunu olanaklı kılacak şekildedir?

Yorumlar 97 Adet

Perihan

Abit Toker

Abartmadan ve küçümsemeden teşekkürler Caner bey

Perihan

1461

Tengri biz menen

Perihan

Mustafa astam

Igtikadi bozuk ehlisunnet disi sapik görüşlü biri

Perihan

Bilal

Yormayın beni aşağıda adam söylemiş

Bir felsefeciden islami dinlemek ; takvim yapraklarindan din ogrenen bir millete zor gelmiyor. Hadisleri inkar eden bu sünnet ve peygamber dusmanina iltifat etmeyiniz. Sozlerinin bir çoğu dogru ve islama uygun olmak

Perihan

Refika Kabakci

Allahim size saglikli sihhatli uzun ö


mur versin,tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin Stockholm dan selam,ve saygilar.

Perihan

Çemberin içinde

Bir adam Profesör olmuş olabilir. Hatta tanınmış çok kitap yazarak paralarda kazanadabilir. Aynı kişi aynı zamanda cin, peri ve masallara iman ediyorsa konu kapanmıştır.

Perihan

Elmira

Çok iyiy anatiosunuz teşekür ederim sizi herzaman takip ediorum.

Perihan

Ensar Adıgüzel

Tüm İslam alemine böyle aydın din adamları gerek. İşine gelmeyen bazı kişiler hakaret ediyorlar ama kötü söz sahibine aittir.

Perihan

Aişe

Allah senin gibi bütün kendini hoca sananları kahretsin

Perihan

Esin

Anlatm uslubunu begeniyordum gercekten Ama sunneti inkar ettigi dogrumu kafam karisti

Perihan

serkan

Hocam sizi yeni tanimaya basladim suana kadar tanidigim en iyi dindar ahlakli akilli tek insansiniz

Perihan

Muzaffer

Sizi zevkle dinliyorum Ömrün uzun ve sağlıklı olsun

Perihan

S.Kocaoğlu

Caner Hocaya karşı söz söylediklerini sananları, birilerinden duyduklarını tekrar eden papağanlara benzetiyorum; o zavallılara sadece acınır!

Perihan

ud

başlangıcından, sünnetsizliğin nasıl sentezleneceğini diplomalarının perde arkasında cehaletle boğuşan bizleri çok güzel hipnozlayarak sonuna doğru mutezile mantığında son bulacak "adnan oktardan hallice..."

Perihan

ebuzer

ondan çok şeyler öğrendim. halkımızın bu gibi insanlara çok ihtiyacı var

Perihan

Hüseyin

Dinimizi gerçek din hocalarından öğrenelim. İlahiyat mezunu bile olmayan felsefecilerden asla. Adamın sünnetten icmadan haberi yok.zDinlemeyelim.Zahide Yetişi de kınıyorum.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste