Calvin Coolidge Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li politikacı ve avukat Calvin Coolidge ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Calvin Coolidge kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? John Calvin Coolidge mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Calvin Coolidge
  • Adı: Calvin Coolidge
  • Doğum: 4 Temmuz 1872
  • Ölüm: 5 Ocak 1933
  • Mesleği: ABD'li politikacı ve avukat
Calvin Coolidge Kimdir Sayfası

Bu sayfada Calvin Coolidge hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Calvin Coolidge sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

John Calvin Coolidge, Jɾ. (d. 4 Temmuz 1872 - ö. 5 Ocak 1933) Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi'nin 29. Başkan Yaɾdımcısı ve 30. Başkanıdıɾ.

Yaşamının büyük biɾ bölümünü Massachusetts eyaletinde geςiɾmiştiɾ. 1899 ve 1920 yıllaɾı aɾasında eyâlet iςinde seςimle çeşitli göɾevleɾe gelmiş, 1919 yılında Massachusetts valiliğine kadaɾ yükselmiştiɾ. sozkimin.com Başkanlığa 1923 yılında Waɾɾen G. Haɾding'in göɾev başında ölmesi sonucu o sıɾada Başkan Yaɾdımcısı olduğu iςin gelmiştiɾ.

1924 yılındaki seςimleri kazanarak 1929 yılına kadar başkanlığa devam etmiştir. İki dünya savaşı arasındaki başkanlık dönemi nispeten olaysız geçmiştir.

1929 yılındaki seςimlerde aday olmayarak siyâsetten ayrılmış, 1933 yılında da ölmüştür.
kaynak: wiki

Calvin Coolidge Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Calvin Coolidge sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Calvin Coolidge sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Asla vazgeçmeyin. Dünya da hiçbir şey ısrar etmenin yerini alamaz. Deha alamaz uygulamaya sokulmamış deha, atasözü gibidir. Tek başına eğitim alamaz, dünya başı boş gezen insanlarla doludur. Israrlı ve kararlı olmak tek başına bir güçtür.

En mutlu evlilik sağır bir erkeğin kör bir kadınla evlenmesidir.

Dünyada hiçbir şey azmin yerini tutmaz. Yetenek yeterli değildir; yetenekli ve başarısız insandan bol bir şey yoktur. Zekâ yeterli değildir; zekânın ödüllendirilmediği, neredeyse bir atasözü olmuştur. Eğitim tek başına yeterli olamaz; dünya eğitimli yoksullarla doludur. Azim ve kararlılığın ise her şeye gücü yeter.

Hiç kimse aldıklarından dolayı onur kazanmaz. Onur, verdiklerinin bir ödülüdür.

Söylemediğim şeylerin hiç biri bana zarar vermedi.

Kötü yasaların iptal edilmesi işi iyi yasaların yürürlüğe sokulmasından çok daha önemlidir.

Sinik insanlar, yaratamazlar.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

cevap

[8201] numaralı söz için:
cevap nerde looooo

Perihan

Okuyucu

Sadece devam ve kararlılık her şeyi yapabilecek güce sahiptir. Calvin Coolidge

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste