Bütün dünya çürüyor. Su zehirli, hava kirlenmiş, siyaset çirkinleşmiş, toprağ...

söz kimin

Bu sayfada Savaş karşıtı ABD'li muhalif, tarihçi, akademisyen, aktivist ve oyun yazarı Howard Zinn tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Howard Zinn şöyle demiştir: Bütün dünya çürüyor. Su zehirli, hava kirlenmiş, siyaset çirkinleşmiş, toprağ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Howard Zinn

Bütün dünya çürüyor. Su zehirli, hava kirlenmiş, siyaset çirkinleşmiş, toprağın barsakları dışarı uğramış, orman yağmalanmış, sahiller yok edilmiş, kasabalar yakılmış, insanların yaşamları mahvedilmiş.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Hırsı bırak, kendini boş yere harcama, şu toprak altında, çırak da bir ustada.

Ayın tam döngüsü tamamlanmadan önce büyük bir öğrenme kaybı olacaktır. Ateş ve seller, cahil hükümdarların ilgisini çekecektir; Düzeltilmeden önce fazla zaman geçecek.

Johannes Hevelius biliyordu ki, Albertus Magnus'la doğanın sırlarını, Galileo'yla göklerin hareketlerini, Hevelius'la ayın kozmografisini, Galen'le insan vücudunu, Hipokrat'la hastalıkların doğasını, melodideki armonileri bilen. Orpheus ile, ya da Homer ile şiir, ya da Lilly ile dilbilgisi ya da en büyük sanatçı ile her ne olursa olsun; eğer onları sadece konuşmak, boş spekülasyonlar yapmak ya da geçici ve harici kullanım için biliyorsa bir hiçtir. Ama onların değerini bilen ve kendisininkini bilen, sonsuz fayda sağlayacaktır. (Johannes Hevelius hakkında Thomas Traherne'nin sözü)

Bu da muhabbetin içine sıçtı. (Okan Bayülgen'in programında alakasız bir konu açan konuk için)

Güzellerin sonbaharı da güzeldir.

Ey oğul! Çok yemek kalbe katılık ve gaflet verir. İbadette tembelliğe sebep olur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste