Bu yöntemim, Cavalieri'nin bölünmezler Yöntemini bitirdiği yerde başlar Çünkü...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz din adamı, matematikçi John Wallis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. John Wallis şöyle demiştir: Bu yöntemim, Cavalieri'nin bölünmezler Yöntemini bitirdiği yerde başlar Çünkü... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

John Wallis

Bu yöntemim, Cavalieri'nin bölünmezler Yöntemini bitirdiği yerde başlar... Çünkü onunki bölünmezlerin Geometrisi olduğundan, ben de yöntemimi sonsuz küçüklerin Aritmetiği olarak adlandırmayı seçtim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Peki alınız sizin Daha istemiyorum Bu el bu ayak Bu duyu bu düşünce Sizin Daha istemiyorum Dallarda göklerde sularda Açılarım bir denklemle uykusuz Belki anlarlar beni Sevindirirler umdururlar ama Sizin Daha istemiyorum Ta çocukluğumdan beri Yanım sıra yürüyen Sevince acıkınca Konuşunca yazınca duyduğum şey Sizin Daha istemiyorum Gece koyu karanlıklar büyür Alır tasalarımı yollarda Alır güzelliğimi dağlardan Peki sizin bu doldurduğum boşluk Sizin daha istemiyorum Hepsi taş toprak orman deniz Işıksızlığını yaşadığım varlık Yokluğunda ağrıdığım ölüler Hepsi hepsi Sizin Daha istemiyorum

Bilmek, her şeyi bilmek anlamına gelir. Her şeyi bilmemek, bilmemek demektir. Her şeyi bilmek için, sadece birazcık bilmek yeterlidir. Ancak bu birazı bilmek için, önce oldukça fazla bilmek gerekir.

Bana göre bilim, insan kültürünün her alanına ulaşan insan ruhunun bir ifadesidir. Dünya için bir bilgi, anlayış, sevgi ve hayranlığın yanı sıra varlığa bir amaç ve anlam verir.

Şeytan sadece sunar, insan isterse seçer.

Biz, ruhsal bir deneyim yaşayan insani varlıklar değiliz. İnsani bir deneyim yaşayan ruhsal varlıklarız.

Şiir kadar güzel bir kadını makyajlı kelimelerle kandıramazsın.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste