Bu yöntemim, Cavalieri'nin bölünmezler Yöntemini bitirdiği yerde başlar Çünkü...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz din adamı, matematikçi John Wallis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. John Wallis şöyle demiştir: Bu yöntemim, Cavalieri'nin bölünmezler Yöntemini bitirdiği yerde başlar Çünkü... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

John Wallis

Bu yöntemim, Cavalieri'nin bölünmezler Yöntemini bitirdiği yerde başlar... Çünkü onunki bölünmezlerin Geometrisi olduğundan, ben de yöntemimi sonsuz küçüklerin Aritmetiği olarak adlandırmayı seçtim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası, topu topu bir dilim kuru ekmek kavgası.. Bazen durur bakarım bu ibret tablosuna. Kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok.

Hayatından silmek istediklerini gerçekten sil, çünkü geri dönüşüm kutusunda bekletirsen; sistemini yavaşlatır !

Bir şeyden ne kadar çok kaçarsan o kadar uzun süre ona katlanmak zorunda kalırsın. Bir şeyle savaştığında, onu sadece daha da güçlendirirsin.

Hakikatten yana olacaksan yalnız kalmayı göze alacaksın.

Beraber ölmek istediğin insanlar! Seni hep zamansız öldürenlerdir.

Zaman tozdur, kirdir, nemdir, eskimişliktir, yenilgidir. Ne kadar uğraşırsak uğraşalım koruyamayız kendimizi ve nesneleri ondan. Boşuna o toz bezleri, fırçalar, paspaslar, cilalar, saç boyaları, kozmetikler.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste