Bu isimler ki mezbur cezayir'de ve kenarlarında kim vardır, kolonbo komuştur ...

söz kimin

Bu sayfada Denizci Piri Reis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Piri Reis şöyle demiştir: Bu isimler ki mezbur cezayir'de ve kenarlarında kim vardır, kolonbo komuştur ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Piri Reis

Bu isimler ki mezbur cezayir'de ve kenarlarında kim vardır, kolonbo komuştur ki anınla malûm oluna. Bu kenarlar ve cezirelerde kim vardır, kolonbonun hartisinden yazılmıştır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Hiçbir yaratık 'tamamlanmamış' bir 'ara aşamada' yaşamını sürdürmez. Geriye dönüp bakıldığında, danslarını modern balarısı dansı yolunda aracılar olarak yorumlayabileceğimiz eski, çoktan ölmüş arılar yaşamlarını gayet iyi sürdürüyorlardı. Tam bir arı yaşamı sürüyor ve 'daha iyi' bir şeye giden 'yolda' oldüldarını düşünmüyorlardı.

Kararsızlık fırsat hırsızıdır.

Zenginlere fakirlerden daha çok hediye verilir. Satın aldıkları şeyleri de indirimli alırlar.

Kendi elinle kazdığın kuyuya, aşk, ufacık bir taş atmaktır. Gürültüsü büyüyünce sessizliğin, marifet, yosunlar gibi susmaktır.

Arkadaslar vurdu arkadan kimi zaman dusman oldular kimi zamanda pisman. Sayili arkadaslarim var ama bana yeterler dusmanin atesse dostlarim atesten beter.

Karşılaştırma eylemi mutluluğun terki ve memnuniyetsizliğin başlangıcıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste