Bu dünyada çoğunluğun küçük bir azınlık tarafından yönetilmesinden daha garip...

söz kimin

Bu sayfada David Hume tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. David Hume şöyle demiştir: Bu dünyada çoğunluğun küçük bir azınlık tarafından yönetilmesinden daha garip... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Bu dünyada çoğunluğun küçük bir azınlık tarafından yönetilmesinden daha garip bir şey yoktur.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İslam'da 'fundamentalizm var mı, yok mu?' diye bu ecnebiler devamlı sorarlar. İslam'da bu gevezelik yoktur. Peygamber'in sünnetinde gizlenip adam vurmak var mı? İslam'da bu var mı? Bomba koyarlar ve masum insanları da vururlar. İslam şeriatın'da bu var mı? 'La darar vela dirara fil İslam' Zarar vermek haram. Nasıl kimi vuracağını bilmeden bomba koyarsın, ortalığı yakar yıkarsın, masum insanların ölmesine sebep olursun? Bunu yapanlar kafir talimatı alan şaşkın kimselerdir. Allah bizi fitneye alet kılmasın.

Kimin haklı olduğu değil, neyin doğru olduğudur önemli olan.

Düşmanlarını aklından çıkaran dostlarının yolunu bulamaz!

Felsefeye karşı olanların mantığına göre kendilerinin de felsefe yapmaları gerekir. Şöyle ki: Onlar felsefe yapmanın ya gerekli ya da gereksiz olduğunu söyleyeceklerdir. Eğer gereklidir derlerse bu gereği yerine getirmeleri icap eder. Gereksiz olduğunu söylerlerse, bunun sebebini ortaya koyup ispat etmeleri gerekir. Oysa sebep gösterme ve ispat etme, varlığın hakikatini bilmenin yani felsefenin alanına girer. Bu durumda kendi mantıklarına göre onların da felsefe yapmaları zorunluluktur.

Artık hiç kimseyi ve hiçbir şeyi gözden kaçıramayacak kadar yalnız kalmak.

Bayram sevindiğin kadar değil, Sevindirdiğin kadar bayramdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste