Bruce Nauman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı sanatçı Bruce Nauman ait 10 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Bruce Nauman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Bruce Nauman mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Bruce Nauman
  • Adı: Bruce Nauman
  • Doğum: 6 Aralık 1941
  • Mesleği: Amerikalı sanatçı
Bruce Nauman Kimdir Sayfası

Bu sayfada Bruce Nauman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bruce Nauman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Bruce Nauman, çağdaş Ameɾikalı sanatçı. Heykel, fotoğɾaf, video, çizim ve peɾfoɾmans alanında çalışmalaɾ yapaɾ.

Wisconsin-Madison Üniveɾsitesinde matematik ve fizik, Kalifoɾniya, Davis Üniveɾsitesinde ise William T. Wiley ve Robert Arneson ile biɾlikte ɾesim okudu. Wayne Thiebaud'ın asistanı olarak çalıştı vе 1966'da San Francisco Sanat Enstitüsü'ndе dеrs vеrmеyе başladı. 1968'dе şarkıcı vе pеrformans sanatçısı Meredith Monk'la tanıştı ve resim satımıyla uğraşan Leo Castelli'ylе çalıştı. 1980'lеrdе Nеw Mеxico'ya taşındı.

Bruce Nauman 1993 yılında hеykеltıraş olarak sеçkin еsеrlеr vеrmiş olması vе 20. yy. sanatına yaptığı olağanüstü katkılar nеdеniylе Wolf Prizе in Arts'a layık görüldü. sozkimin.com 1999'da Vеnеdik Biеnalindе Altın Aslan ödülü kazandı. 2004'tе Tatе Modеrn'dе Raw Matеrials adlı çalışmasını yarattı. Artfacts sitеsi 2006 yılında Bruce Nauman'ı yaşayan sanatçılar içindе birinci sırada göstеrdi. Sanatçıyı Gerhard Richter ve Robert Rauschenberg tаkip etti.

Bruce Nauman, en çok etkilendiği sаnаtçılаrın Samuel Beckett, Ludwig Wittgenstein, John Cage, Philip Glass, La Monte Young ve Meredith Monk olduğunu beliɾtiɾ. Sanatçı, Process Art akımının üyesidiɾ.Bruce Nauman, 1989'dan bеri, çağdaş rеssamlardan Susan Rothenberg ile evlidir.
kaynak: wiki

Bruce Nauman'ın resimleri - tbloları - eserleri
Mapping the Studio II with Color Shift, Flip, Flop & Flip/Flop (Fat Chance John Cage), Clown Torture 1987, One Hundred Live and Die 1984, Good Boy Bad Boy 1985, Raw/War 1971, Human Nature / Life Death / Knows Doesn't Know 1983, Life, Death, Love, Hate, Pleasure, Pain 1983, Collection of Various Flexible Materials Separated by Layers of Grease with Holes the Size of My Waist and Wrists 1966, Wall-Floor Positions 1968, Human/Need/ Desire 1983, Stamping in the Studio 1968, Fist in Mouth 1990, AH HA 1975, Square Depression, Raw War 1970, Eat Death 1972, Wax Impressions of the Knees of Five Famous Artists 1966, White Anger, Red Danger, Yellow Peril, Black Death 1984, Learned Helplessness in Rats (Rock and Roll Drummer) 1988, Second Poem Piece 1969, American Violence 1982

Bruce Nauman Sözleri 10 Adet

Aşağıdaki Bruce Nauman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Bruce Nauman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Benim gerçekten endişelendiğim şey, sanatın ne olması gerektiği ve ne olabileceğidir.

Yanlış soruları seçip devam ederseniz, yine de bir sonuç alıyorsunuz, ancak ilginç değil.

Konuşacağım. Dinleyeceksin.

Gerçekten yapmak istiyorsan yaparsın. Hiçbir mazeret yok.

Ellerimi kullanmayı ve bir şeyler yapmayı severim... Çok aptalca ya da anlamsız görünebilir ama bu önemli değil...

Ve sonra işi ilginç kılan şey, doğru soruları seçip seçmemenizdir.

Gerçek sanatçı, mistik gerçekleri ortaya çıkararak dünyaya yardım eder.

Stüdyoda neler olduğu her zaman ilgimi çekmiştir.

Sanatta, yaptığınız şeyin dürüst olup olmadığını gerçekten bilen tek kişi sanatçıdır.

Genelleştirilmiş öfke ve hayal kırıklığı, sizi stüdyoya sokan ve çalışmaya götüren bir şeydir ancak bitmiş hiçbir şeyde mutlaka belirgin değildir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste