Bodhidharma Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Zen okulunun Çin'deki kurucusu Bodhidharma ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Bodhidharma kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Bodhidharma mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Bodhidharma
  • Adı: Bodhidharma
  • Doğum: 440
  • Ölüm: 528
  • Mesleği: Zen okulunun Çin'deki kurucusu
Bodhidharma Kimdir Sayfası

Bu sayfada Bodhidharma hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bodhidharma sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Bodhidhaɾma yaklaşık 440-528 yıllaɾı aɾasında yaşadığı tahmin edilen Zen okulunun Çin'deki kuɾucusu. sozkimin.com Zen Budizm'in ilk piɾi olaɾak kabul ediliɾ; bu nedenle geleneksel olaɾak Zen'in taɾihi Bodhidhaɾma'nın Çin'e geldiği 520 yılından başlatılıɾ.
kaynak: wiki

Bodhidharma Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Bodhidharma sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Bodhidharma sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Deneyimlediğiniz tüm acı ve neşe koşullara bağlıdır.

Tüm fenomenler boştur..

Buda farkındalık manasındadır, kötücüllüğün yükselmesine her ikisi(vücut-zihin) içinde önleyen vücut ve zihnin farkındalığıdır.

Ölümlüler yaşarken ölümden endişe ederler. Tok iken açlıktan endişe ederler. Onlarınki en büyük belirsizliktir. Ama bilgeler geçmiş üzerinde düşünmezler. Ne gelecek için endişelenir, ne de şimdiye yapışırlar. Andan ana, yolu takip ederler.

Anlamayan ve çalışmadan anlayabileceklerini düşünen insanlar, siyahı beyazdan ayırt edemeyen o aldanış içindeki insanlardan hiç farklı değillerdir.

Anladığınız zaman gerçeklik size bağlıdır, anlamadığınız zaman ise siz gerçekliğe bağlısınızdır. Gerçeklik size bağlı olduğu zaman gerçek olmayan gerçek olur ve herşey doğrudur, siz gerçekliğe bağlı olduğunuzda ise her şey asılsızdır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste