Bob Kane Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada çizgi roman yazarı ve çizeri Bob Kane ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Bob Kane kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Bob Kane mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Bob Kane
  • Adı: Bob Kane
  • Doğum: 24 Ekim 1915
  • Ölüm: 3 Kasım 1998
  • Mesleği: çizgi roman yazarı ve çizeri
Bob Kane Kimdir Sayfası

Bu sayfada Bob Kane hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bob Kane sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Bob Кane (Robert Кahn; 24 Ekim 1915 - 3 Кasım 1998) ABD'li ςizgi roman yazarı ve ςizeridir. DC Comics karakteri Batman'i yaratmıştır.

New York şehrinde doğan Кahn De Witt Clinton High School ve Cooper Union'ta eğitim gördü. 1936 yılında ςizgi roman dergilerinde çalışmaya başladı. sozkimin.com DcC Comics şirketinde ilk olarak Professor Doolittle karakteri iςin ςizmeye başladı. Yarattığı Batman karakteri iyi bir satış oranı yakaladı ve yedi sinema filmi çekildi. 1989 yılında çekilen Batman filminde minik bir rol aldı. Aynı yıl otobiyografik bir kitaρ olan Batman and Me (Batman ve Ben) adlı eseri yazdı. 1996'da ise aynı şekilde Batman and Me, The Saga Continues adlı kitabı yazdı. Bob Кane 3 Кasım 1998 tarihinde eşi Elizabeth Sanders (Кane)'ın yanında öldü.
kaynak: wiki

Bob Kane Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Bob Kane sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Bob Kane sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yüzüne takıştırdığınız büyük gülümseme ve kazanmaya çalıştığınız paralarla, siyasi görüşlerinizle, ahlaki değerlerinizle; makyaj yapıp, suç tanrısı olmaya çalışan bir adama göre çok daha az mı delisiniz? Ve hepsinden öte niye bu kadar ciddisiniz?

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Uygarlığın doğurduğu güçlüklerin parça parça ve sürekli biçimde yönetilmesi yoluyla ahlaki ve siyasal açıdan ayakta kalmak imkansızlaşır. Köktenci seçenekler göz ardı edilmemelidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste