Bjornstjerne Bjornson Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada şair ve siyasetçi Bjornstjerne Bjornson ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Bjornstjerne Bjornson kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Björnstjerne Martinius Björnson mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Bjornstjerne Bjornson
  • Adı: Bjornstjerne Bjornson
  • Doğum: 8 Aralık 1832
  • Ölüm: 26 Nisan 1910
  • Mesleği: şair ve siyasetçi
Bjornstjerne Bjornson Kimdir Sayfası

Bu sayfada Bjornstjerne Bjornson hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bjornstjerne Bjornson sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Björnstjerne Martinius Björnson ( d. 8 Aralık 1832 Kvikne (Tynset), Hedmark; ö. 26 Nisan 1910 Paris) Norveçli şair ve siyasetςi. Henrik İbsen, Jonas Lie ve Alexander Kielland ile birlikte Norveç edebiyatının önde gelen dört kaleminden biri olarak kabul edilir. "Ja, vi elsker dette landet" (Evet, bu ülkeyi hep seveceğiz) başlıklı Norveç milli marşını yazdı. sozkimin.com 1903 yılında Nobel edebiyat ödülüne layık görülen ilk İskandinav yazar oldu.
kaynak: wiki

Bjornstjerne Bjornson Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Bjornstjerne Bjornson sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Bjornstjerne Bjornson sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Evet, bu ülkeyi hep seveceğiz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste