Bizim bulduğumuz, antik bilgeliğin tanıtlaması, doğrulaması ve arıtılmasıdır....

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı fizikçi Robert Oppenheimer tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Robert Oppenheimer şöyle demiştir: Bizim bulduğumuz, antik bilgeliğin tanıtlaması, doğrulaması ve arıtılmasıdır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Robert Oppenheimer

Bizim bulduğumuz, antik bilgeliğin tanıtlaması, doğrulaması ve arıtılmasıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dostoyevski okumak beni Hıristiyanlıkla ilgilendirdi. İncil okudum. İncil'i ben hâlâ çok severim. Ondan sonra da bütün semavi dinlerin birbirinin devamı olduğu kanaatine vardım. Her ne kadar uzak yaşayan bir aile içine olsa da Müslüman bir coğrafyaya ve kültüre doğmuş olmanın insanın kaderinin de parçası olduğunu hatta şimdi ihsan olduğunu düşünüyorum. Müslüman olmak o bakımdan da konforlu bir şey. Çünkü bütün semavi dinleri kapsayan bir yaklaşım.

O, senin bu dünyanın tahmin edemeyeceği kadar iyi biri olduğuna, bu yüzden de dünyanın seni ezip geçeceğine inanıyor.

Bizi Siirt, Hakkari kesmez, yüreğin varsa kandil dağına çıkalım.

Belki de yaptığınız şeyler yüzünden değil de, yapmadığınız şeyler yüzünden cehenneme gidiyorsunuz, diyor. Bitirmediğiniz işler yüzünden.

Keskin dil, sık kullanma ile daha keskinleşen tek keskin alettir.

Bir insan için gerçek dünyevi mutluluk ve gerçek sonsuz mutluluk, bilgelik ve gerçek bilgiden oluşur; yoksa başkalarından daha bilge olmasından ya da bir başkasının gerçek bilgiye sahip olmamasından değil.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste