Biz âşığız kör değiliz....

söz kimin

Bu sayfada Halk ozanı Mahzuni Şerif tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Mahzuni Şerif şöyle demiştir: Biz âşığız kör değiliz.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Mahzuni Şerif

Biz âşığız kör değiliz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Herkesin sözünü sadakatle ve dostça söylenmiş sanma; lakin herkesi de iki yüzlü kabul etme

Dünyayı savaş tehlikesinden koruyacak tek bir yol vardır; dünya çapında yetkiye sahip olacak ve dünyada bütün silahların tekelini elinde bulunduracak bir tek otoritenin kurulması.

Yüz daha versen yüz üman yüzler bilirim. Yokuşlara kardeş olan düzler bilirim .dünya öküzün üstünde derler ama; dünyanın üstünde nice öküzler bilirim !..

Gerçek bir centilmen tüm servetini bir anda yitirse bile yine de soğukkanlılığını bozmayacaktır. Para centilmenliğin öylesine uzağındadır ki, bunun lafı bile olmaz.

Her şeye aynı açıdan bakarsan, Hep aynı şeyleri düşünürsün. Hep aynı şeyleri düşünürsen, Hep aynı şeyleri yaparsın, Hep aynı şeyleri yaparsan, Hep aynı sonuçları elde edersin. Hep aynı sonuçları elde edersen, Hep ya mutlu ya da hep mutsuz olursun.

Bir klasik, herkesin okumuş olmayı umduğu ama kimsenin okumak istemediği kitaptır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste