Birçoğu, mucidi dinlerken, artık onurlu yerlerde duyulmaması için başarıların...

söz kimin

Bu sayfada Filippo Brunelleschi tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Filippo Brunelleschi şöyle demiştir: Birçoğu, mucidi dinlerken, artık onurlu yerlerde duyulmaması için başarıların... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Birçoğu, mucidi dinlerken, artık onurlu yerlerde duyulmaması için başarılarını küçümsemeye ve inkar etmeye hazırdır, ancak birkaç ay veya bir yıl sonra, mucidin sözlerini konuşma, yazı veya tasarımda kullanırlar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Tabiatın güzelliğine bak! Dedim. Ağaçlardan hiçbir şey göremiyorum dedi.

Yararlı olmak ve bir başkasına yanıldığını göstermek istediğimizde, o kişinin söz konusu şeyi hangi açıdan ele aldığını gözlemlememiz gerekir, çünkü genelde bu şey o açıdan bakıldığında doğrudur. Bu gerçeği kabul etmeli, ancak bunun hangi açıdan yanlış olduğunu görmesini sağlamalıyız. Karşımızdaki bundan mutluluk duyacak, çünkü yanılmamış olduğunu, tek eksikliğinin bütün açılardan görememek olduğunu anlayacaktır. Çünkü her şeyi görmemesinden ve ele aldığı açıda doğal olarak yanılabilmesinden kaynaklanır.

Her şeyden önce de kendi kendinle doğru ol, o zaman gece gündüze varır gibi, sende aldatmaz olursun kimseyi.

Yıllarca inandığımız, bugün inanmakta olduğumuz, yarında inanmakta devam edeceğimiz bu büyük ülkünün, en güzel parolası 'Bütün Türkler bir ordu' sözüdür.

Bir yerde İnsanlık Ay'a gidebilirken diğer bir yerde Ay gibi yüzler açlıktan soluyor!

Büyükler neden büyüktür, bilir misiniz? Biz, dizlerimizin üstüne çökmüşüz de ondan. Artık kalkalım!

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste