Bir şeyin sayısı arttıkça değeri düşer ve saygınlığı azalır....

söz kimin

Bu sayfada Nizamülmülk tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Nizamülmülk şöyle demiştir: Bir şeyin sayısı arttıkça değeri düşer ve saygınlığı azalır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Bir şeyin sayısı arttıkça değeri düşer ve saygınlığı azalır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sûfîlerden biri demiş ki: fâsığın yüzüne ancak ârif kullar güler.

Tek bir bedduam var. Sarıldığın her insanda beni hatırla.

Bir Sefilenin Hasbıhalinden Şiiri Ne idim ben, ne tabii bir kız Belki sahrada rebii bir kız En büyük zevkim, ümidim, neşem Kırda seyran idi, her gün, her dem Düşünürken o büyük sahrada Beni halk eyleyeni tenhada Duruyorken hareketsiz, sessiz Yere inmiş göğe benzerdi deniz Aksi tekbir ile dolmuş dereler Secde eylerdi bütün meşcereler Şebi mehtap doğar aynı şafak Her taraf nura olur müstağrak Akıyormuş gibi her suda hayat Yüzüyormuş gibi hep mahlukat Uçacakmış gibi eflake zemin Halden, mazi ile atiden emin Mutmain şevk ile soldan, sağdan Bir şataretle inerdim dağdan.

Güvendiğin yere, dürüst kimseye git!

Çaresiz bir aşkta, karşımızdakinden bizim ihtiyacımız olan kişi olmasını bekleyerek karakterler yaratırız ve sonra karşımızdakiler bizim yaratmış olduğumuz role girmeyi reddettiklerinde, kendimizi perişan hissederiz.

İnsanın kendisi hakkında çok fazla düşünmemesinin ilacı kendisinden daha kötü durumda olan birine yardım etmesidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste