Bir gün masalları tekrar okumaya başlayacak kadar yaşlanacaksın....

söz kimin

Bu sayfada Clive Staples Lewis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Clive Staples Lewis şöyle demiştir: Bir gün masalları tekrar okumaya başlayacak kadar yaşlanacaksın.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Bir gün masalları tekrar okumaya başlayacak kadar yaşlanacaksın.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Arkadaş el uzatıp seni yerden kaldırandır, dost ise onuda aşağı çekeceğini bildiği halde sen daha düşerken el uzatandır!

Dünyada mantıklı düşünen hiç kimsenin şüphe duymayacağı kadar kesin doğrulukta bir bilgi var mıdır? ilk bakışta pek de zor görünmeyen bu soru, gerçekte, sorulabilecek en zor sorulardan biridir. Kaçamaksız ve inanılır bir yanıtın yoluna çıkan engelleri saptadığımız anda felsefe çalışmalarına iyice girmiş oluruz çünkü felsefe böyle en uç soruları yanıtlama girişiminden başka bir şey değildir ve bunu bizim günlük yaşamda, hatta bilimde yaptığımız gibi gelişi güzel ve dogmatik biçimde değil, eleştirici bir görüşle, bu tür soruları çözülmez yapan her şeyi açıkladıktan ve bizim sıradan düşüncelerimizin altında yatan belirsizlik ve karışıklığı saptadıktan sonra yapar.

Bir dili bilmek dendiği zaman, o dilde düşünebilmektir usuma gelen.

Kentler değiştirse de tüm tarifleri, aslında birbirini izleyen hislerdir aldığımız nefesler.

Gerçek cimri, selam vermekte cimrilik yapan kimsedir.

İnsan evrenin merkezinde değildir; o evrendir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste