Bir dava ne kadar haksız olursa olsun, onu haklı gösterecek bir yargıç bulunu...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz yazar, devlet adamı ve hukukçu Thomas More tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Thomas More şöyle demiştir: Bir dava ne kadar haksız olursa olsun, onu haklı gösterecek bir yargıç bulunu... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Thomas More

Bir dava ne kadar haksız olursa olsun, onu haklı gösterecek bir yargıç bulunur: Ya her iddianın tam tersini savunma alışkanlığıyla, ya yenilik, aykırılık hevesiyle ya da krala yaranmak isteğiyle.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Canavarlarımın keskin dişleri yok, ama beni korumak için her şeyi yaparlar.

Alışkanlıkların zinciri, önce hissedimeyecek kadar hafif, sonra kırılmayacak kadar güçlü olur.

Bugünden başlayarak, rastladığın herkese sanki gece yarısına dek öleceklermiş gibi davran. Onlara gösterebildiğin kadar iyilik, anlayış ve özen göster. Ve bunu herhangi bir ödüllendirilme düşüncesi olmadan yap. yaşamın dönüşü olmayacak bir biçimde değişecektir.

İnsan yüreği sarkaç gibi işte, istediği noktaya ulaştıktan sonra tüm hızıyla tam tersi tarafa kaymaya başlar.

Sözün güçsüzlere göz olsun.

Öyle özel biri değilim ben, orası kesin. Sıradan fikirlere sahip, sıradan bir adamım ve sıradan bir yaşam sürdüm. Bana ithaf edilmiş bir anıt falan yok ortada ve yakın zamanda ismim de hafızalardan silinecek ama yine de tüm ruhum ve kalbimle sevdim bir başkasını ve bu kadarı benim için her zaman yeterliydi.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste