Bir balon ya da uçan makinanın pratik hiçbir geleceği yok - Lord Kelvin (Bir ...

söz kimin

Bu sayfada William Thomson tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. William Thomson şöyle demiştir: Bir balon ya da uçan makinanın pratik hiçbir geleceği yok - Lord Kelvin (Bir ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Bir balon ya da uçan makinanın pratik hiçbir geleceği yok - Lord Kelvin (Bir röportajda)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kapitalist üretimin en büyük engeli, sermayenin ta kendisidir.

Bir el tutmak istersin ya bazen, yada birine sarılmak. Malesef izin vermez buna hayat. Kendine sarılmalısın sende hayata inat!

Burjuvaya saldırmak aslında çok kolaydır dediğimde, onu korumuş olmuyorum. O saldırıları bu konunun büyük uzmanı komünistlere bırakalım. Hümanizm ve ruhun gelişmesi açısından, burjuvanın bir engel ve tehlike oluşturduğunu söylemeye gerek bile yok. Ama bu tehlike çok iyi bilindiğinden, hiçbir zaman o ölçüde açıkça ortaya konmayan snobluğun tehlikesi kadar rahatsız edici değil.

Kılıçtan keskin oldu dilimiz. Bir klavyenin ucunda kayboldu herşeyimiz. Güzel yazmak da elimizde oysa çirkin yazmak da. Siz güzeli tercih edin, karşınızdakinin ibresi çirkinliğe kaysa da!

Kelimelerin kötü yani, kendimizi başkalarına anlatabileceğimiz ve başkalarının söylediklerini anlayabileceğimiz hissini uyandırmalarıdır. Fakat dönüp kaderimizle yüzleştiğimizde yetmediklerini görürüz.

Sabır kara bir dikeni yutmak, diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktadır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste