Bir adam asla yanıldığını kabullenmekten utanmamalıdır. Aslında bu, bugün dün...

söz kimin

Bu sayfada Şair Alexander Pope tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alexander Pope şöyle demiştir: Bir adam asla yanıldığını kabullenmekten utanmamalıdır. Aslında bu, bugün dün... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alexander Pope

Bir adam asla yanıldığını kabullenmekten utanmamalıdır. Aslında bu, bugün dünden daha zeki olduğunu başka kelimelerle söylemektir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsanın ne olarak doğduğu değil, büyüyünce kim olduğu önemlidir.

Sanıyorlar ki dünyanın en güçlü insanı sensin. Sanıyorlar ki hiç derdin yok Sanıyorlar ki içinde geniş yollar var Sanıyorlar ki her numara çiğneyebilir o yolu Sanıyorlar ki hiç yorulmazsın Sanıyorlar ki içinde yedi can var Sanıyorlar ki hiçbir şeyi anlamıyor, görmüyorsun Sanıyorlar ki senin konuşacak kelimelerin yok Sanıyorlar ki susmak kaybetmektir Sanıyorlar ki yenildin Bilmiyorlar ki insan en çok, en fazla yorgundur Bilmiyorlar ki bunu onlara anlatmaya bile gerek duymuyorsun artık.

Ne zaman ki bu ulaşılmaz istekler tüm yaşamımıza egemen olur, o zaman yardım almak için aileye, dostlara, dine -bazen de psikoterapistlere- yöneliriz.

İmanın ilk meyvası merhamettir, Kuran'da karşınıza çıkan ilk kelime Allah'ın Rahman ve Rahim olduğudur.

Aşk, her şeydedir ama hiçbirşeyde görünmez.

Belirsizlik daha iyi. Ne de olsa, umuttur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste