Bilimin asıl amacı yeni kanıtlar bulmak değil, bunlarla ilgili yeni düşünce b...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz fizikçi William Henry Bragg tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. William Henry Bragg şöyle demiştir: Bilimin asıl amacı yeni kanıtlar bulmak değil, bunlarla ilgili yeni düşünce b... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

William Henry Bragg

Bilimin asıl amacı yeni kanıtlar bulmak değil, bunlarla ilgili yeni düşünce biçimleri keşfetmektir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Çalışmak bizi şu üç beladan kurtarır; can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk.

BİR MASAL GİBİ BAŞLAR HİKAYE ÇAĞLAR ESKİMİŞ KONSTANTİNOPOLDE BİTMİŞ AŞKLARIN SESSİZ ŞEHRİNDE BİR KANDİL YANAR SÖNMEZ GECELERCE HAYALLER KURAR YANLIZ ODASINDA KALBİNE SORAR KİMSİN BU CİHANDA SONSUZU ARAR MASMAVİ SULARDA GÖKTE YILDIZLAR PARLAR BU UĞURDA SULTANLAR AŞKINA DİLFİGAR YILLAR SURLARIN ŞARKISI SUSKUN DALGALAR BEKLİYOR YİNE AŞKLAR KÜSMÜŞ RÜYALAR RÜZGARIN RUHUNA TESLİM HİSARLAR BİR İNANÇTI BU KUDRET KİTABINDAN BİR GÖREV BİLİR KALMIŞ ATALARDAN AY DOĞAR YİNE PARLAR ÜZERİNDE SOLSA DA ZAMAN KONSTANTİNOPOLDE SULTANLAR AŞKINA DİLFİGAR YILLAR SURLARIN ŞARKISI SUSKUN DALGALAR BEKLİYOR YİNE AŞKLAR KÜSMÜŞ RÜYALAR RÜZGARIN RUHUNA TESLİM HİSARLAR

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Ben Türkiye'deki günlük politik çekişmeleri takip edersem üzüntümden çalışamam. Bu yüzden gençlere tavsiyem bu tür kavgalara girmeyin. Memlekete hizmet için bilim lazım. Avrupa ve ABD seviyesinde olmak için bilim lâzım.

Ve cellat uyandı yatağında bir gece tanrım dedi bu ne zor bilmece oldukçe çoğalıyor adamlar ben tükenmekteyim öldürdükçe..

Her konudaki görüşlerini paylaşıp, bir fikrin peşine düşerek bir yerlere gitmek yerine, çoğunlukla, gördükleri insanlar hakkında yorum yapmak için konuşuyorlardı.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste