Bilim, doğanın sırlarını keşfetmek için kullanabileceğimiz en güçlü araçtır. ...

söz kimin

Bu sayfada İrlandalı ve İngiliz fizikçi, matematikçi Joseph Larmor tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Joseph Larmor şöyle demiştir: Bilim, doğanın sırlarını keşfetmek için kullanabileceğimiz en güçlü araçtır. ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Joseph Larmor

Bilim, doğanın sırlarını keşfetmek için kullanabileceğimiz en güçlü araçtır. Ancak, bilimin sınırları olduğu için, birçok sorunun yanıtını veremez.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Hep kalıplara uymayı reddettim. Geldiğim nokta şu: Diğerlerinden daha mutsuz, bir o kadar umutsuz ama kafam hepsinden daha güzel.

Bireylerin davranışlarını kurallara göre düzenlemelerini öğütleyen şey, ‘kendine nasıl davranılmasını istiyorsan başkasına da öyle davran’ ilkesidir.

Sağcılık milliyetçiliğin şartı mıdır? Sağcılığı batıdan gelen mânâsı ile alırsak, hiç şüphesiz böyle bir şart yoktur. Ama biz, Töremize ve dinimize yerleşmiş, destanlarımıza girmiş bir kelimeyi Avrupalılar gibi anlamak zorunda değiliz. Bu konuda gerçeğe en yakın hüküm şudur: Her milliyetçi sağcıdır; ama, her sağcı milliyetçi değildir. Her komünistin solcu, fakat her solcunun komünist olmaması gibi.

Olumlama, öyle olduğunu söylemektir. Zihnin bu tutumunu doğru kabul ettiğiniz sürece, bunun aksi yönündeki bütün etkenlerden bağımsız olarak, dileklerinizin gerçekleştiğini görürsünüz.

Sevgi ne kadar derinse acısı da o kadar büyük olur.

Gözlerini yukarıya çevir ve seni ezen, ancak senden emdiği kan ve isteksizce ödünç verdiğin kolların kadar güçlü olan o ufak çete kaç kişidir bir say.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste