Beynimizi de sokup alamazlar ya; o bizim....

söz kimin

Bu sayfada DHKP-C örgütünün kurucusu ve önderidir. Dursun Karataş tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Dursun Karataş şöyle demiştir: Beynimizi de sokup alamazlar ya; o bizim.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Dursun Karataş

Beynimizi de sokup alamazlar ya; o bizim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Eline dokunmak bile istemem ben Yeter ki saçının bir telini ver Ömrümü bağlasam yeter.

Umutsuzluk nedeniyle korkup kaçma. Umut umutsuzluğun ötesindedir. Aş, yürü, geç onu. Karanlık geçidin ötesinde, ışık bulacaksın.

Ümitsizler köyüne gitme; ümitler var, karanlığa doğru yürüme; Güneşler var.

Özgürlüğümüz davranışlarımızın önceden kestirilemezliğine bağlı.

YAŞAM Hiç bir vakit tam karanlık değil gece, Kendimde denemişim ben. Kulak ver dinle Her acının sonunda açık bir pencere vardır, Aydınlık bir pencere, Hayal edilecek bir şey vardır, Yerine getirilecek bir istek, Doyurulacak açlık, Cömert bir yürek, Uzanmış açık bir el, Canlı canlı bakan gözler vardır. Bir yaşam vardır, yaşam, Bölüşülmeye hazır.

Madde küçüldükçe parçalanmaktan, kütle büyüdükçe çarpışmaktan çıkan enerji büyüyor, iki ucumuz enerji de, ortada bir yerde uyuyor, enerji maddede dinleniyor; biz uykuyuz ona göre, uyandığımızda yeniden enerji oluyoruz, olacağız geleceğe göre.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste