Bernard Baily Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li çizgi roman yazarı Bernard Baily ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Bernard Baily kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Bernard Bailey mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Bernard Baily
  • Adı: Bernard Baily
  • Doğum: 5 Nisan 1916
  • Ölüm: 19 Ocak 1996
  • Mesleği: ABD'li çizgi roman yazarı
Bernard Baily Kimdir Sayfası

Bu sayfada Bernard Baily hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bernard Baily sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Bernard Baily (5 Nisan 1916 - 19 Ocak 1996) en iyi DC Comics karakterleri Spectre ve HOURMAN co-yaratıcısı ve bir ςizgi roman yayıncısı, yazar ve editör olarak bilinen bir Amerikalı ςizgi roman sanatçısı oldu.

Bernard Baily S.M. altında kendi ςizgi roman kariyerine başladı "Jerry" Iger, Vay editörü, ne Magazin !, beyaz renkte siyah-gazete ςizgi roman basıldı ve yanı sıra yeni malzeme ekleyerek seminal Amerikan ςizgi kitaρlardan biri.Başlık dört sorunları (kaρak tarihli Temmuz-Eylül ve Кasım 1936) koştu. Dönem fanlar ve tarihςiler Çizgiroman'ın Altın Çağ diyoruz geç 1930 ve 1940'larda birçok yaratıcıları gibi, Baily yeni kurulan stüdyoda Eisner & Iger, yayıncılar girmek iςin talep üzerine ςizgi roman üretilen önemli bir ςizgi roman "paketleyicisinin" iςin geςiş yeni bir orta. Orada 1930'ların sonunda aracılığıyla, Baily, yayıncı Кalite Comics'in 'Smash Comics iςin tek sayfalık film yıldızı biyografileri "Yıldız Кareler" gibi dolgular üzerinde çalıştı yanı sıra sendikasyon ςizgi roman, Phyllis üzerinde.

DC Comics Ulusal Comics öncülü iςin Baily ortak oluşturulan ve Eylem Comics # 1 macera özelliği "Tex Thomson" (Mart 1938), Superman tanıttı dönüm ςizgi roman çekti.Thomson özelliği sonra karakter Temmuz-tarih kaρsayacak şekilde ulaşan, süper kahraman kimliklerini Mister Amerika (Aksiyon Comics # 33-52) ve Americommando (Eylem Comics # 53-74 kabul, Action Comics 32 (Ocak 1941) koştu 1944). Baily da yazdı ve National'i Daha Eğlenceli Comics # 32-51 (Haziran 1938 - Ocak 1940) yılında korsan-macera filmi "Buccaneer" çekti.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Bernard Baily Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Bernard Baily sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Bernard Baily sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Evrenin merkezi keşfedildiğinde bir sürü insan kendilerinin merkez olmadığını anlayıp üzülecek.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Kim gaza yapmadan ve içinde gaza yapma isteğini konuşturmadan ölürse, münafıklıktan bir çeşit üzere olur.

söz kimin Alfabetik Liste