Benim tek hırsım, ona baskı yapan ve insanlara gerçek özgürlüğün ne anlama ge...

söz kimin

Bu sayfada Meksikalı devrimci, general Pancho Villa tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Pancho Villa şöyle demiştir: Benim tek hırsım, ona baskı yapan ve insanlara gerçek özgürlüğün ne anlama ge... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Pancho Villa

Benim tek hırsım, ona baskı yapan ve insanlara gerçek özgürlüğün ne anlama geldiğini anlama şansı veren sınıf Meksika'yı kurtarmak.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Benden nefret ettiğini duydum. Eğer seni düşünecek vaktim olsa ben de senden nefret ediyor olurdum.

Gecenin can çekiştiği vakitlerdi ve herkes gündüzden yanaydı.

Yaşamın her yerinde irili ufaklı döngüler vardır, birinin üstüne biner, bindiğin noktaya ama kısa ama uzun sürede geri dönersin; kötü yaşam döngü üstüne döngüdür, iyi yaşamsa en büyük döngüyü bularak ve üzerinde tek sefer dolanarak sağlanır.

Nasıl olsa erişilecek bir mutluluğu geciktirmekte, tadına doyulmaz bir güzellik vardı.

Sevgi, aktifliktir; bir şeyin içinde olmaktır, bir şeye kapılmak değil.

Bence bütün yalanlar söylenip unutulduktan sonra gerçek hala var olacaktır. Gerçek bir yerden bir yere gitmez ve bir zamandan diğerine değişmez. Tuzu tuzlayamazsın. Gerçeği de gerçekten koparamazsın. Koparamazsın çünkü zaten o gerçektir. Bahsettiğin şeydir. Gerçeğin kayaya benzediğini söylerler-belki kitabı mukaddeste yazıyordur-buna bir diyeceğim yok. Ama kayalar yok olduktan sonra bile gerçek var olacak.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste