Benim malzemem ne erzak, ne odun, ne kömür, aştım ben onları, yaşamımın dışın...

söz kimin

Bu sayfada Türk şair, senarist, yazar Sabahattin Kudret Aksal tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Sabahattin Kudret Aksal şöyle demiştir: Benim malzemem ne erzak, ne odun, ne kömür, aştım ben onları, yaşamımın dışın... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Sabahattin Kudret Aksal

Benim malzemem ne erzak, ne odun, ne kömür, aştım ben onları, yaşamımın dışına çıkardım.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi vardır..

Hiçbir insan rastlamadım ki, onda öğrenilecek bir şey bulunmasın.

Boşuna yağıyor yağmur, birlikte ıslanmayacağız ki.

Gürlevik bir şeye benzetirim kendimi durmadan tüyleri uzamış solgun kendimi bütün kapıları açarım belki de korkumdan o incecik kelimeler içindir bu yalnızca kaybolur kurtarmasam uzay karanlığımda resimler yaparım kırmızıdır sokaksızlıktan çünkü ellerimi yaparım yüzümü yaparım teraziler kurulur işler tatlı vücudumda kum gölgeli yeni balıklar geçer altından kralların ölümünü bir onlardan anlarım bir onları anlarım kadınlardan bir şeye benzetirim kendimi durmadan kervanlar geçer uzanırım ayaklarımdan bir yerde dururum güneyde dış kapılarda bilmem her keresinde böyle olur anlamam bir o yüzden anarım öperim fantomayı yeryüzünde işte kadınlar ve erkekler için ve bir derinlik için yemyeşildir saçları...

Dil gizemli, çokanlamlı ve sinsi bir göstergedir. Karanlıkta parlayan bir ışık olabileceği gibi, ölümcül bir ok da olabilir.

Girme şu alçakların hizmetine: konma sinek gibi pislik üstüne. İki günde bir somun ye, ne olur! Yüreğinin kanını iç de boyun eğme.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste