Benim gözümde tolerans erdemlerin en güzeli ve en soylusudur. Bu ruhsal durum...

söz kimin

Bu sayfada Belçikalı devlet adamı Paul Henri Spaak tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Paul Henri Spaak şöyle demiştir: Benim gözümde tolerans erdemlerin en güzeli ve en soylusudur. Bu ruhsal durum... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Paul Henri Spaak

Benim gözümde tolerans erdemlerin en güzeli ve en soylusudur. Bu ruhsal durum olmadıkça hiçbir şey mümkün değildir. O bütün insani temaslarda en önde gelen bir sorundur. Tolerans hiçbir fikri reddetmez ve kötüyle anlaşma yapmaz. Tolerans basitçe, başkalarından nefret etmeden onların sizin gibi düşünmediklerini kabul etmektir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Organizasyon sisteminde başarı için sistem büyük önem taşır. Sistemin oluşturulması ve işler hale getirilmesi başarı için temel yoldur.

Balkanlar tükettiğinden daha fazla tarih üretiyor.

Bu zamanın imtihanı, namaz kıldığı halde yalan söylemekten utanmayan müslümandır.

İnsanların tüm kusurları sabırsızlık, yaptıkları işte yönteme vaktinden önce son veriş ve sözde bir sorunu, sözde bir çıt içine almaktır.

Ama mutluluğu neden bunca kederden, bunca göz yaşından oluşmuştu?

İnsan kendini yalnız hissedince felakete düşer. Yalnız değildir herkes aşağı yukarı aynı durumda. Herkes konuşmadığı için bilmiyoruz neler hissettiğini. Bir çokları susar. Sükûtun ne trajediler sakladığını bilmeyiz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste