'Ben kadınım, ben erkeğim' değil, 'Ben insanım' diyebilmeliyiz. İnsan diyebil...

söz kimin

Bu sayfada Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ayşen Gruda şöyle demiştir: 'Ben kadınım, ben erkeğim' değil, 'Ben insanım' diyebilmeliyiz. İnsan diyebil... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ayşen Gruda

'Ben kadınım, ben erkeğim' değil, 'Ben insanım' diyebilmeliyiz. İnsan diyebildiğimiz zaman güzel oluyoruz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ey babasının cam! Şu sözümü kulağına küpe et: 'Borçtan çok sakın Borç insanı perişan eder, eğer kişi Eflatun kadar akıllı bile olsa, borç onu deliye döndürür'

İlkbaharda ispatları henüz tam olmayan diferansiyel invariyantları şimdi gerçekten, lineer halde bir eşdeğerlik problemine indirgeyebildim; bunu teorik olarak da becerebilsem ne güzel olur. (Noether'in, Fischer'e yazdığı mektuptan)

Benim askerime bir mermi gelsin beş mermi atarım, Kime? mermiyi bizzat atana! Bunu herkes bilecek.

Alışkanlık Bu kirli düzenin düzenbazları Azrail'e rüşvet vermeyi dener; Ölünce dünyanın en kurnazları Torpille cennete girmeyi dener.

Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce, çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun.

Lady Gaga yaratıcı ve zeki.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste