Ben bir Agnostikim çünkü düşünmekten korkmuyorum. Evrendeki beni ya da başka ...

söz kimin

Bu sayfada Clarence Darrow tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Clarence Darrow şöyle demiştir: Ben bir Agnostikim çünkü düşünmekten korkmuyorum. Evrendeki beni ya da başka ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Ben bir Agnostikim çünkü düşünmekten korkmuyorum. Evrendeki beni ya da başka bir erkek ya da kadını cehenneme gönderecek herhangi bir tanrıdan korkmuyorum. Böyle bir varlık olsaydı, o bir tanrı olmazdı; o bir şeytan olurdu.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sözleri bir katalizör etkisi yapmıştı. Geçmiş eylemlerimin ağırlığını taşınılması olanaksız ve ket vurucu bir yük gibi duyumsuyordum. Benim için bir çıkar yol kalmadığını kabul etmekteydim. Yaşamımdan söz ederek ağlamaya başlamıştım. Çok uzun bir süre boyunca gezip dolaştığımı ve kendi yalnızlığımı ve çaresizliğimi kavrayabildiğim nadir anlar hariç acıya da hüzne de duyarsız hale geldiğimi söyledim.

Günler günleri kovalıyor. Günler günleri aynen tekrarlıyor. Yoruluyorlar. Yaşamaktan değil, yaşayamamaktan yoruluyorlar..

Mutluluk insanın sevdiği kişiye yakın olmasıdır yalnızca.

Bir şeye taraf olmanın belirleyicileri, politikacılar ve gazete manşetleri olmuşsa o medeniyet çökmüştür.

Her dil, gönlün perdesidir. Perde kımıldadı mı, sırlara ulaşılır.

manolya cennet olur bu dünya bir an kalsan yanımda yanağın yanağımda manolya zindan olur bu dünya senden ayrı kalınca acılara dalınca manolya ah manolya dokunsam solarmısın manolya ah manolya öpersem kızarmısın mis kokuyor yanağın ateşli dudağın öpünce yakıyor aşk acısı çekenin derdi çok oluyor yüreği kanıyor

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste