Ben bir Agnostikim çünkü düşünmekten korkmuyorum. Evrendeki beni ya da başka ...

söz kimin

Bu sayfada Clarence Darrow tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Clarence Darrow şöyle demiştir: Ben bir Agnostikim çünkü düşünmekten korkmuyorum. Evrendeki beni ya da başka ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Ben bir Agnostikim çünkü düşünmekten korkmuyorum. Evrendeki beni ya da başka bir erkek ya da kadını cehenneme gönderecek herhangi bir tanrıdan korkmuyorum. Böyle bir varlık olsaydı, o bir tanrı olmazdı; o bir şeytan olurdu.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dünyada ayıplanmaya katlanmak, cehennemin ateşine tahammül etmekten daha kolaydır.

Kişi bu, alçak dünyaya tenezzül etti mi, bala kapılmış sineğe döner.

Tanrı için her şey güzel, iyi ve adildir, çünkü Tanrı şeyleri olması gerektiği gibi düzenler, tüm şeyleri bütünün uyumunda eksiksizleştirir, ama insanlar kimi şeylerin adil olmadığını kimi şeylerin adil olduğunu sanırlar.

Bir tohum verdin çiçeğini al. Bir çekirdek verdin ağacını al. Bir dal verdin ormanını al. Dünyamı verdim sana bende kal.

Nice insanlar var ki, birbirleriyle karşılaştıklarında: allah düşmanını helak etsin derler; oysa ki onun allah'tan başka bir düşmanı yoktur.

En cömertçe verilen şey öğüttür.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste