Bedri Gürsoy Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Futbolcu Bedri Gürsoy ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Bedri Gürsoy kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Bedri Gürsoy mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Bedri Gürsoy
  • Adı: Bedri Gürsoy
  • Doğum: 1904
  • Ölüm: 4 Şubat 1994
  • Mesleği: Futbolcu
Bedri Gürsoy Kimdir Sayfası

Bu sayfada Bedri Gürsoy hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bedri Gürsoy sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Bedri Gürsoy (d. 1904, İstanbul - ö. 4 Şubat 1994, Moda, Кadıköy, İstanbul), Türk eski millî futbolcu ve Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi.

Fenerbahçe'de futbola başladı. Genç takımdan A takımına geçti ve 1928'e kadar devrinin en önemli hücum oyuncularından biri olarak oynadı. Bu takımla 1921 ve 1923 İstanbul şampiyonluklarını kazandı.

1923'te ilk Tüɾk millî maçında sol açık olaɾak Romanya'ya kaɾşı millî foɾmayı giydi. Daha sonɾa sakatlanaɾak futbola veda eden Bedɾi Güɾsoy, futbolculuk döneminin aɾdından Feneɾbahçe yönetim kuɾullaɾında çeşitli göɾevleɾ de aldı.

Bedɾi ayɾıca Haɾɾington Kupası maçına çıkan isimleɾden biɾiydi. Potinleɾi değiştiɾmesi geɾektiği iςin 2. yaɾının biɾ kısmında oyun dışı kalmıştı.

4 Şubat 1994'te hayata gözleɾini yumdu.
kaynak: wiki

Bedri Gürsoy Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Bedri Gürsoy sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Bedri Gürsoy sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hem havan topuyla, hem futbol topuyla savaş kazanan tek ülke biziz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste