Bazı horozlar, güneşin onların yüzünden doğduğunu sanırlar....

söz kimin

Bu sayfada Alman yazar ve eczacı Theodor Fontane tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Theodor Fontane şöyle demiştir: Bazı horozlar, güneşin onların yüzünden doğduğunu sanırlar.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Theodor Fontane

Bazı horozlar, güneşin onların yüzünden doğduğunu sanırlar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yaşanılanlar, görülenler ve öğrenilenler ne kadar acı olursa olsun, macera insanoğlu için büyük nimetti.. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktı.

Cennete girmek için, mutlaka müslüman olmak gereklidir. Ancak bu dünyada, adil bir düzen'in himayesinde, huzur ve emniyet içinde yaşamak için, sadece insan olmak yeterlidir.

Bir gün canım o insana sarılmak istemiyorsa o zaman bitmiştir.

Bir öğreti ne kadar mantıksız olursa olsun, toplum tarafından kabul edilerek güç kazandığı zaman, milyonlarca insan kendilerini dışlanmış ve izole edilmiş hissetmektense ona inanmayı tercih edecektir.

Hayatta hiç kimseye tam anlamıyla güvenme! Unutma ki; beyaz gülün bile gölgesi siyahtır.

Refah dolu bir yaşam sıradan adama da nasip olur, sıradan yeteneklere de; ama ölümlülerin başına gelen felaketleri ve korkuları boyunduruk altına almak, ancak büyük adamın işidir. Sürgit mutlu olmak, zihinsel acı çekmeksizin bir ömür sürmek doğanın bir ya

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste