Başkalarının acılarına katılırım ama mutluluklarına değil, çünkü başkalarının...

söz kimin

Bu sayfada Aldous Huxley tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Aldous Huxley şöyle demiştir: Başkalarının acılarına katılırım ama mutluluklarına değil, çünkü başkalarının... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Başkalarının acılarına katılırım ama mutluluklarına değil, çünkü başkalarının mutluluğunda garip bir sıkıcılık vardır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Akşamları oturup ağlamaklı ve yalnız Kucağımda fotoğraflar fakülte yılları Seksenlerde İstanbul'da hüzün grupları Duygu yüklü sevgililer kaçamak öpücükler Yirmi yaşın yüreğinde kaybetiği düşleri Caddeler boyunca gezdiği heyecan dolu günleri Toplanıp konuşurlardı yaşama dair geceleri Gözyaşları süzülüyor düşündükçe hepsini Anacaddede kasabanın eczanesinde şimdi Saatlerce uzaklarda metropol hayatından Gündüzleri kar hesabı sevişmenin özlemi Çocukluktu gözlerine adanan şiirleri Yirmi yaşın yüreğinde kaybettiği düşleri Caddeler boyunca gezdiği heyecan dolu günleri Toplanıp konuşurlardı yaşama dair geceleri Gözyaşları süzülüyor düşündükçe hepsini

Zihnini sürekli anı yaşamaya yöneltirsen sınırsız enerjiye sahip olursun, saat kaçı gösterirse göstersin.

Bilebileceğimiz bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimizdir ve az bilgi tehlikeli bir şeydir.

Sahtekar olmadığımızdan nasıl emin olabiliriz?

Kalbinin memnuniyeti 'diğerine' bağlı ise, bu uzun sürmeyecek, çünkü ?diğeri? her zaman değişir. Halis muhlis bir öğretmen, öğrenciyi bağlanma için değil, ama bölünemez olanın fark edilmesi ve onaylanması için cesaretlendirir.

Türk'ü anlamamak için tarihe göz yummak gerekir! Haksız saldırılar ve adi iftiralar önünde; Türk' ün vakur kalışı, kuşku yok ki körlerin gerçeği, eşyayı anlamadıklarını düşündüklerinden ve körlere acıdıklarındandır! Bu soylu davranış o adi iftiralara ne açık bir cevap oluyor.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste