Barışta oğullar babalarını, savaşta babalar oğullarını gömerler....

söz kimin

Bu sayfada Lidya kralı Krezüs tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Krezüs şöyle demiştir: Barışta oğullar babalarını, savaşta babalar oğullarını gömerler.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Krezüs

Barışta oğullar babalarını, savaşta babalar oğullarını gömerler.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İşte sırrım, çok basit. En iyi yüreğiyle görebilir insan. Gözler asıl görülmesi gerekeni görmez.

Ey hisam! Ziraat yumuşak toprakta olur, taşın üzerinde değil. Böylede ilim ve hikmet de alçak gönüllerde olur, müştekbirlerin kalbinde değil.

Her münakaşanın temelinde birisinin cahilliği yatar.

Her bilimsel gerçek, üç aşamadan geçer. Önce insanlar onun İncil'le çeliştiğini söyler. Sonra daha önce zaten keşfedilmiş olduğunu söylerler. Son olarak da ona zaten inandıklarını söylerler.

Okulda cebir öğretirken evde diferansiyel denklemler okuyordum.

Nefret ettiğim iki şey arasında seçim yapmak zorundayım - ya aklımın tiksindiği düşleri seçeceğim ya da duyularımı dehşete düşüren eylemi; başka bir deyişle, hamurumda hissedemediğim eylem ya da şimdiye kadar hiç kimsenin mayasında olmayan düş. Sonuç olarak her ikisinden de nefret ettiğime göre tek çare seçim yapmamak, ama bazen ya düş kurmaya ya eyleme geçmeye mecbur kalıyorum ki, o zaman da ikisini birbirine karıştırıyorum.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste