Bana kesinlikle senin ya da benim kadar hasta ve kafası karışmış görünüyor ve...

söz kimin

Bu sayfada Paul Gachet tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Paul Gachet şöyle demiştir: Bana kesinlikle senin ya da benim kadar hasta ve kafası karışmış görünüyor ve... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Bana kesinlikle senin ya da benim kadar hasta ve kafası karışmış görünüyor ve daha yaşlı ve birkaç yıl önce karısını kaybetti, ama o bir doktor ve mesleği ve inancı onu devam ettiriyor. Biz zaten sıkı arkadaşız. (Van Gogh, Theo'ya sık sık kendi doktoruyla ilgili izlenimlerini ve endişelerini yazdı.)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Seni aramaktan dünyanın başı dertte; zengine de göründüğün yok, fakire de; sen konuşursun da biz sağır mıyız yoksa, hep kör müyüz, sen varsın da görünürde.

biliyor musun beni bu zamana kadar çok üzdüler?

Sizden adalet bekliyorum da demeyeceğim çünkü bu mahkeme adil değilse, o zaman büsbütün manasızdır. En büyük mahkeme olan tarihin huzurunda alnı açık bir Türk oğlu olarak, hiç endişem yok.

Çok mutlu bir çocukluk geçirdim.

Güzel bir kızın ihtiyacı olan tek şey; Çirkin şansı'dır.

Seni sevmek, yasaklı meyveyi ısrarla dalından koparmak demekti.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste