Bana bu dünyada cennet ver; Bir sonrakinde ulaşacağımdan pek emin değilim....

söz kimin

Bu sayfada İtalyan ressam Tintoretto tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Tintoretto şöyle demiştir: Bana bu dünyada cennet ver; Bir sonrakinde ulaşacağımdan pek emin değilim.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Tintoretto

Bana bu dünyada cennet ver; Bir sonrakinde ulaşacağımdan pek emin değilim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dünyanın üstündeyken kendini dünyadan kurtarmanın huzuru vardır, böylece huzur, bir durumdayken başka bir ya da fazlası durumu da elde tutma kapasitesi demek olur.

Hollywood'da tenis oynamayı ve bir yıldız olmayı öğrenecek kadar yaşadım, ama bunun benim evim olduğunu asla hissetmedim. Aslına bakarsan, asla bir ev aramamıştım.

Kendini hiçbir doğmaya adamayan ve hiçbir taraftan yana olmayan özgür ve bağımsız düşünüre, yeryüzünün hiçbir yerinde vatan yoktur.

Eylem ve vicdan genellikle uyuşmazlar. Eylem, ağaçtan ham meyveleri toplamak isterken, vicdan onları gereğinden çok olgunlaşmaya bırakır, taa ki yere dökülüp ezilinceye kadar.

Uyandığınız zaman inanılmaz bir rüya gördüğünüzü, içinizin beklenmedik bir mutlulukla kaplandığını hissedersiniz ama ne gördüğünüzü bir türlü hatırlayıp anlatamazsınız ya, tıpkı onun gibi.

Eğer soğuksan, kendini iyi ifade edemiyorsan, herkes, senin ne yaptığın ya da neden yaptığınla ilgili varsayımlarda bulunur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste