Bana bu dünyada cennet ver; Bir sonrakinde ulaşacağımdan pek emin değilim....

söz kimin

Bu sayfada Tintoretto tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Tintoretto şöyle demiştir: Bana bu dünyada cennet ver; Bir sonrakinde ulaşacağımdan pek emin değilim.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Bana bu dünyada cennet ver; Bir sonrakinde ulaşacağımdan pek emin değilim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bazen her şeyi unutup sadece sımsıkı sarılmak istersin; ama bir şey hep engel olur. Nedir o biliyor musun? Gurur.

Türkler her şeyini feda eder, ama istiklalini asla.

Beni koyup giden cefacı dilber! Koyduğun yerlerde duramıyorum; Beni de alsaydın nolur beraber? Derdimi kimseye veremiyorum... Çıksam şu dağların yücelerine, Eş olsam gurbetin gecelerine, İmrenir dururum nicelerine, Bir ben mi murada eremiyorum. Akşam olur, , kuşlar konar dallara, Susamış yıldızlar iner göllere, Güzeller dizilir ince yollara, İçlerinde seni göremiyorum. Bir akar su görsem melil olurum, Ben bu dertten hasta olmam ölürüm. Seni kaybettiğim yerde bulurum, Durduğun ellere varamıyorum. Bu gül yaprağımı dudak değil mi? Ne diye kıvrılmış, yazık değil mi? Sana giden yollar uzak değil mi? Korkumdan bir türlü soramıyorum... Bağrımda koç gibi dağlar yatışır, Görünmez dallarda kuşlar ötüşür, Bir yerim var benim, yanar tutuşur, Bir yerim kanıyor saramıyorum...

Sigarayı bile kıskanırdım; kalbine giden yollara uğradığı için..

Kimse takdir edemez alemde kendi mahiyetini reyi ilemünferit vasıta-i rüyet iken göremez kendini dide bile (kimse kendi niteliğini kendi görüşüyle algılayamaz. Tek görme organı göz olduğu halde gözün kendini göremediği gibi.

Dürtü kontrol bozukluğu daha sonra gelişecek tiroid fonksiyon bozukluğunun ön belirleyicisidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste