Aziz Yuhanna Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Havari Aziz Yuhanna ait 13 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Aziz Yuhanna kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Aziz Yuhanna mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Aziz Yuhanna
  • Adı: Aziz Yuhanna
  • Doğum: 6 MS
  • Mesleği: Havari
Aziz Yuhanna Kimdir Sayfası

Bu sayfada Aziz Yuhanna hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Aziz Yuhanna sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Yuhanna, Hɾistiyanlık inancına göɾe İsa'nın 12 havaɾisinden biɾidiɾ.

Aslen Yahudi olan Yuhanna'nın, Yuhanna İncili'nin yazaɾı olduğu düşünülmektediɾ. (bkz. Yuhanna İncili'nin Yazaɾı) Bu kitap dışında, Yuhanna'nın 1., 2. ve 3. mektuplaɾı ve Vahiy (Yuhanna'nın Vahyi), Yuhanna'nın kaleme aldığına inanılan Yeni Antlaşma kitaplaɾındandıɾ. Zebedi'nin oğlu olduğu bilinen Yuhanna'nın Efes'te öldüğüne inanılıyoɾ.

Sevilen havari

Yuhanna İncili'nde ismen verilmese de İsa'nın sevdiği bir öğrenciden bahsedilir. (Yuhanna 13:23, 19:26, 21:20) İncilin sonunda bu sevilen öğrencinin incilin yazarı olduğu bildirilir. (Yuhanna 21:20) Ancak incilin sevilen havariyi ismen belirtmemesinden ötürü İncil yazarı Yuhanna'nın bu sevilen öğrenci olup olmadığı tartışmalıdır.
kaynak: wiki

Aziz Yuhanna Sözleri 13 Adet

Aşağıdaki Aziz Yuhanna sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Aziz Yuhanna sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi tanrı'dandir. Seven herkes tanrı'dan doğmuştur ve tanrı'yı tanır. sevmeyen kişi tanrı'yı tanımış değildir. Çünkü tanrı sevgidir.

Başlangıçtan beri işittiğiniz buyruk şudur: birbirimizi sevelim!

Gerçek içimizde yaşıyor ve sonsuza dek bizimle olacak.

Eğer bir kimse dünya malına sahip olur da kardeşini ihtiyaç içinde görüp şefkatini ondan esirgerse, o kimsede tanrı'nın sevgisi nasıl yaşar?

Işıkta olduğunu söyleyip de kardeşinden nefret eden hâlâ karanlıktadır, kardeşini seven, ışıkta yaşar ve başkasının tökezlemesine neden olmaz.

Dünyaya ait olan her şey, doğal benliğin tutkuları, gözün tutkuları ve maddi yaşamın verdiği gurur baba'dan değil, dünyadandır.

Yavrularım, sözle ve dille değil, eylemle ve içtenlikle sevelim.

Dünya ve dünyasal tutkular geçer, ama tanrı'nın isteğini yerine getiren sonsuza dek yaşar.

Hiç kimse hiçbir zaman tanrı'yı görmüş değildir. Ama birbirimizi seversek, tanrı içimizde yaşar ve o'nun sevgisi içimizde yetkinleşmiş olur. tanrı'da yaşadığımızı ve o'nun bizde yaşadığını, bize kendi ruhundan vermiş olmasıyla anlıyoruz.

Tanrı'nın bize olan sevgisini tanımış ve buna inanmışızdır. tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan, tanrı'da yaşar, tanrı da onda yaşar.

Tanrı ışıktır ve o'nda hiç karanlık yoktur.

Sevgide korku yoktur. Tersine, yetkin sevgi, korkuyu siler atar. Çünkü korku cezalandırılma düşüncesinden ileri gelir. Korkan kişi, sevgide yetkin kılınmış değildir. biz seviyoruz. Çünkü önce o bizi sevdi.

Tanrı'dan doğmuş olan herkes dünyayı yener. Bize dünyaya karşı zafer kazandıran, imanımızdır.

Yorumlar 5 Adet

Perihan

Bitlisli

Bu Yuhanna galiba aşık olmuş ama kavuşamamış 😂😂😂

Perihan

Zaza

Diyarbakır eğil ilçesinden Yuhanna

Perihan

Yusuf

Son hak din İslamdır

Perihan

ismail

Tanrı'dan YANA olan herkes dünyayı yener.
Bize dünyaya karşı zafer kazandıran,
imanımızdır. / Aziz Yuhanna

Perihan

ertan doğan

yuhanna 12 havariden biriyse incili ne zaman yazdı

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste