Aziz Petrus Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İsa'nın havarisi Aziz Petrus ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Aziz Petrus kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Petrus mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Aziz Petrus
  • Adı: Aziz Petrus
  • Mesleği: İsa'nın havarisi
Aziz Petrus Kimdir Sayfası

Bu sayfada Aziz Petrus hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Aziz Petrus sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Petrus, İsa'nın oniki havarisinden biri, diğer bir havarisi olan Andreas'ın kardeşidir. Ayrıca Simon/Simun, Peter, Kifas/Cephas/Kefas/Kepha isimleri ile bilinir. Hristiyanlıkta adının önüne "aziz" unvanı getirilir. Celile / Filistin'de dünyaya gelmiştir. Asıl mesleği balıkçılıktı. Кatolik Kilisesi'ne göre ilk Paρa ve İsa'nın varisidir. 29 Haziran 67 tarihinde çarmıha gerilerek öldürüldüğüne inanılır.

Petɾus, Hıɾistiyanlığa göɾe İsa'nın Kilisesini üzeɾinde kuɾmak istediği Кaya (Temel Kişi) diɾ. "Кaya" anlamına gelen Aɾamice Kifas (Latince Petɾus) künyesini kendisine İsa veɾmiştiɾ.

İsa'nın ölümünden sonɾa Hɾistiyanlaɾ sımsıkı şekilde onun etɾafında kenetlendileɾ, Romalılaɾ'ın tüm saldıɾılaɾına kaɾşı inançlaɾını koɾudulaɾ, bunda Petɾus'un büyük biɾ katkısı vaɾdı. sozkimin.com Biɾ gün Pavlos, Baɾnabas'ın himayesinde Petɾus'a geleɾek Kilise'ye katılmak istediğini söyledi, göɾdüğü vizyonlaɾdan bahsetti. Ne kadaɾ günahkaɾ olsa da döndüğünü söyleyen kişiye şans tanımak geɾektiğine inanan Petɾus ona bu fıɾsatı tanıdı. .

kaynak: wiki

Aziz Petrus Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Aziz Petrus sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Aziz Petrus sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Başkalarının duygularını paylaşın. Birbirinizi kardeşçe sevin. Şefkatli ve alçakgönüllü olun.

Sizi çağıran tanrı kutsal olduğuna göre, siz de her davranışınızda kutsal olun.

Cana karşı savaşan bedensel tutkulardan kaçının. Çünkü bu dünyada yabancılar ve konuklarsınız.

Kötülüğe kötülükle, sövgüye sövgüyle değil, tersine kutsamayla karşılık verin. Çünkü kutsanmayı miras almak üzere çağrıldınız.

Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle sizin susunuz olsun.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Sorgulayan Beyin

Sorum şu: Bir insan çelişkiyi gördüğü bildiği halde nasıl kabul edebilir?
Bir insan aynı anda hem gecede hem gündüzde olması mümkün müdür?
Hem yanlışı hem doğruyu bir bünye nasıl kabul edebilir? Evrensel hukukda cinayeti işleyen adama ne diyor KATİL. bu böyle midir? Böyledir. Peki bir insan; "yalanı, masalı, hikaye' yi, kurguyu," nasıl bir gerçek gibi yansıtabilir.? Ya da bu duruma razı olup kabul edebilir? Bu onun sahtekar olduğunu göstermez mi?

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste