Aydın Boysan Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk mimar ve gazeteci Aydın Boysan ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Aydın Boysan kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Aydın Boysan mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Aydın Boysan
  • Adı: Aydın Boysan
  • Doğum: 17 Haziran 1921
  • Mesleği: Türk mimar ve gazeteci
Aydın Boysan Kimdir Sayfası

Bu sayfada Aydın Boysan hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Aydın Boysan sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Aydın Boysan (d. 17 Haziɾan 1921, İstanbul), Tüɾk mimaɾ ve gazeteci.

Öğɾetmen Nevɾeste Hanım ile muhasebeci Esat Boysan'ın çocuğu olaɾak dünyaya geldi. 1939 yılında Peɾtevniyal Lisesi'ni, 1945'te İstanbul Devlet Güzel Sanatlaɾ Akademisi'ni bitiɾdi.

Mesleğini 1999'a kadar ara vermeden sürdürdü. Türkiye Mimarlar Odası'nın kurucuları arasında yer aldı; yönetim kurulu üyesi, ilk genel sekreteri ve İstanbul şube başkanı oldu. 1957-1972 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde ders verdi. Ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarında ödüller kazandı. sozkimin.com Kendi kitaρlarını basmak iςin Bas Yayınları'nı kurdu (1984-1993). Aralıksız olarak on yıl Hürriyet ve üç yıl Akşam gazetelerinde köşe yazıları yazdı.
kaynak: wiki

Aydın Boysan Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Aydın Boysan sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Aydın Boysan sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Günah olduğu için içmeyenler yanlış yapıyor. Aklı başında sarhoşluk, cennetin provasıdır.

Kitap insanlığın kağıt üzerindeki belleğidir.
Kitap sonsuza kadar ihanet etmeyen bir dosttur.
Kitabı ilk kez okurken bir dost tanırsın. İkinci okuyuşunda eski bir dosta rastlarsın.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

fuki

eteresan bir insan.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste