Aşklar, ovaları kaplamış olan muazzam ordulara benzer. Daha dün, bütün ihtişa...

söz kimin

Bu sayfada Henry de Montherlant tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Henry de Montherlant şöyle demiştir: Aşklar, ovaları kaplamış olan muazzam ordulara benzer. Daha dün, bütün ihtişa... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Aşklar, ovaları kaplamış olan muazzam ordulara benzer. Daha dün, bütün ihtişamı ile orada iken, bugün ararız, yerinde yeller eser.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İlkelerine bir kez olsun ihanet eden insan, hayat ile olan saf ilişkisini yitirir. Bir insanın kendine karşı hile yapması, onun filminden, hayatından, her şeyinden vazgeçmesi demektir.

Öyle sustum ki, artık söz konusu bile değilsin...

Yeter ki aşk, aşk gibi aşk olsun. Yeter ki iki kalp bir olup atsın.

Binlerce kelime, onlarca hikâye var boğazımda düğümlenmiş. Susuyorum konuşmam gereken yerlerde; dilimi tutamıyorum ne zaman susmam gerekse. Anlatacak çok şeyim olsa da, emin değilim anlaşılmak istediğimden.

Kimseye köle olmayan ve kimseyi köle yapma hırsına sahip olmayan insana ne mutlu.

Bir bebeğinçocuğun hayatında ortaya çıkan herhangibir ihtiyaç hangi yaşta karşılanmamaya başlamışsa, o yaşın o ihtiyacı telafi yöntemi sonraki yaşların hastalığı olur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste