Aşk, farklılıklarımızla yeni bir dünyanın, yeni bir hayatın inşası ve bunun i...

söz kimin

Bu sayfada Fransız sol kanat düşünür Alain Badiou tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alain Badiou şöyle demiştir: Aşk, farklılıklarımızla yeni bir dünyanın, yeni bir hayatın inşası ve bunun i... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alain Badiou

Aşk, farklılıklarımızla yeni bir dünyanın, yeni bir hayatın inşası ve bunun için gösterilen sabırdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Geçmişin kapılarını kapatın. Onu gömün gitsin. Aptalları ölümün tozlu yollarına sürükleyen dünlerin kapılarını kapatın. Geleceğin yükünü dününküyle birleştirip bugünü taşımaya kalkarsanız yıkılırsınız. Geleceğin kapılarını da tıpkı geçmişinkiler gibi sımsıkı kapatın. Gelecek bugündür.

Ben bir hazinenin üzerinde oturuyorum. Kim olduğumuzu unutmayıp kendi hazinemize sahip olmamız gerekiyor diye düşünüyorum.

Hiçbir zaman 'Setteki tek kız olacağım için hiç eğlenceli olmayacak.' şeklinde bir düşünceye kapılmadım. Bu aklımdan bile geçmedi. Herkesle sadece çok fazla güzel vakit geçirdim zira diğer oyuncular da bir çeşit büyük çocuklardı.

Defolu bi 'mal' öldüğünü farkettim sonunda. Defolu'p gitmeseydin eğer, varamazdım farkına.

Kim, hiç değilse bir kerecik olsun, bir gün batımında dolaşırken ya da geçmişinde kalan bir günü kafasında şekillendirmeye çalışırken sonsuz bir şeyler yitirdiğini düşünmemiştir ki.

Söyleyebildiğin, karşındakinin anladığı kadardır ancak.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste