aşk bakmakla güzelleşir, Konuşmakla zenginleşir, Dokunmakla bozulur....

söz kimin

Bu sayfada İskender Pala tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. İskender Pala şöyle demiştir: aşk bakmakla güzelleşir, Konuşmakla zenginleşir, Dokunmakla bozulur.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

aşk bakmakla güzelleşir, Konuşmakla zenginleşir, Dokunmakla bozulur.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Hayır; küsmüyorum hayata! Sandığınız gibi değil. Biraz canım sıkkın hepsi bu. Topacı elinden alınmış çocuk gibiyim; özlüyorum sadece kaybettiğim oyunu. Umutluyum ama! İsterseniz bakın gözlerime; ışıl ışıl. Hep güzel şeyler düşünüyorum. Aydınlık yakın. Bir

Ve sen gelmiyorsun, çünkü gelmeye kendin ihtiyaç duyana kadar bekliyorsun.

Kapitalist uygarlığın egemen olduğu ulusların işçi sınıflarını garip bir çılgınlık sarıp sarmalamıştır. Bu çılgınlık, iki yüzyıldan beri, acılı insanlığı inim inim inleten bireysel ve toplumsal yoksunluklara yol açmaktadır. Bu çılgınlık, çalışma aşkı; bireyin, onunla birlikte çoluk çocuğunun yaşam gücünü tüketecek denli aşırıya kaçan çalışma tutkusudur. Rahipler, din adamları, iktisatçılar ve ahlakçılar bu akıl sapıncına karış çıkacak yerde, çalışmayı kutsallaştırmışlardır!

En uzun kış bile sonunda biter. Bir süre sonra her yer yeşerdi ve çiçekler açtı.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste