Aşırı derecede çalışkan, pigmentlerini çok ince öğüten ve yağlarını damıtmak ...

söz kimin

Bu sayfada Lorenzo di Credi tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Lorenzo di Credi şöyle demiştir: Aşırı derecede çalışkan, pigmentlerini çok ince öğüten ve yağlarını damıtmak ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Aşırı derecede çalışkan, pigmentlerini çok ince öğüten ve yağlarını damıtmak için çok fazla zaman harcayan bir mükemmeliyetçi. (Lorenzo di Credi için Vasari'nin yorumu)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Halkımızı sindiren tüm zincirleri, açlık, yoksulluk ve sömürgecilik zincirini kırmadan önce istirahate çekilmeyeceğiz. Ya bu ülke özgür bir ülke olacak, ya da onu özgürleştirmeye çabalarken öleceğiz.

BEN YİTİRDİM BEN ARARIM Ben yitirdim ben ararım Yâr benimdir kime ne Gah giderim öz bağıma Gül dererim kime ne Gâh giderim medreseye Ders okurum Hak için Gâh giderim meyhaneye Dem çekerim kime ne Sofular haram demişler Bu aşkın şarabına Ben doldurur ben içerim Günah benim kime ne Ben melâmet Hırkasını Kendim giydim eğnime Ar ü namus şişesini Taşa çaldım kime ne Sofular secde ederler Mescidin mihrabına Yâr eşiği secdegâhım Yüz sürerim kime ne Gâh çıkarım gökyüzüne Hükmederim kaftan kafa Gâh inerim yeryüzüne Yâr severim kime ne Kelp rakip böyle diyormuş Güzel sevmek pek günah Ben severim sevdiğimi Günah benim kime ne Nesimî'ye sordular ki Yârin ile hoş musun Hoş olayım olmayayım O yâr benim kime ne

Ben bu derdi ömrüm boyunca taşıyacağım. Bu aşk acısını yüreğimde hep hissedeceğim. Bundan kurtulmam mümkün olsaydı bu hâlde olur muydum? Hasta derman bulsa o dermana koşmaz mı? Dilenciye padişahlık verilse, ben dilencilik yapacağım der mi? Artık belli olmuştur. Bu aşk acısını ve çilesini gücüm tükeninceye kadar çekeceğim. Bu hükmü değiştirme gücü bende yoktur. Bu yazgıyı bana Allah yazmıştır. Yaralı gönlümün bir tek ilâcı vardır. O da Leylâ'ya kavuşmaktır. Ondan başkası benim gözümde yoktur. Benim derdimin şifası Leylâ'dır. Derman ondadır.

Elma olgunlaşınca düşer; Ama neden düşer ? Bir güç onu toprağa çektiği için mi? Ağırlaştığı için mi ? Rüzgar estiği için mi, yoksa aşağı da duran bir çocuk o elmayı yemek istediği için mi.

Bir kerpiçim de olsa, satar yine şarap içerim.

Ne kadar güzel bir sanat, ama ne kadar sefil bir meslek.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste