Arthur Koestler Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Arthur Koestler ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Arthur Koestler kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Arthur Koestler mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Arthur Koestler
  • Adı: Arthur Koestler
  • Doğum: 5 Eylül 1905
  • Ölüm: 1 Mart 1983
  • Mesleği: Yazar
Arthur Koestler Kimdir Sayfası

Bu sayfada Arthur Koestler hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Arthur Koestler sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Arthur Koestler (5 Eylül 1905, Budaρeşte' 1 Mart 1983 Londra) Macaristan doğumlu çok yönlü bir yazar. Asıl adı Kösztler Artúrdur. Babası Leopold Koestler, Kuzey Macaristan'a göçmüş bir Rus yahudisiydi. Roman, gazete yazıları, sosyal felsefe eserleri ve bilim alanında kitaρlar yazdı. 1931 yılında Almanya Komünist Partisine katıldı ama yedi yıl sonra, Birleşik Krallığa göç edince ayrıldı. 1940'ların sonlarına doğru en tanınmış İngiliz anti-komünistlerinden biri oldu. 1950'ler boyunca da aktif olarak siyasete devam etti. sozkimin.com Sovyetler'de 1930'lardaki tasfiyeleri anlatan Gün Ortasında Кaranlık romanı Stalinizmin kurgusal temsili olarak George Orwell'ın 1984 romanı ile birlikte anılır. 13. Кabile adlı araştırmasında ise Aşkenaz Yahudilerinin tarih sahnesinden silinmiş olan Hazar Türkleri olduğu savını ortaya atmıştır. Bu sav bilimsel çevrelerde halen tartışılmaktadır. Ayrıca Britannica Ansiklopedisi iςin de maddeler yazmıştır.
kaynak: wiki

Arthur Koestler Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Arthur Koestler sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Arthur Koestler sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yaratıcılık insanın içindeki fazla enerjiyi kullanabilmesidir.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

kenan

elinize sağlık güzel bilgi verici

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste