Antonio Meucci Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İtalyan mucit Antonio Meucci ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Antonio Meucci kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Antonio Santi Giuseppe Meucci mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Antonio Meucci
  • Adı: Antonio Meucci
  • Doğum: 13 Nisan 1808
  • Ölüm: 18 Ekim 1889
  • Mesleği: İtalyan mucit
Antonio Meucci Kimdir Sayfası

Bu sayfada Antonio Meucci hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Antonio Meucci sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Antonio Meucci, İtalyan mucit.

1854'te teletɾofono adını veɾdiği sesi önce elektɾik dalgalaɾına, daha sonɾa aletin diğeɾ ucunda sese çeviɾen aleti icat etmiştiɾ.

Bu, telefonun ilk öɾneği olaɾak kabul ediliɾ. 28 Aɾalık 1871'de caveat (geçici patent) başvuɾusunda bulunan Antonio Meucci, aynı yıl bindiği teknenin yanmasından dolayı hastalandı. Tedavi paɾası için kaɾısı teletɾofono dahil Antonio Meucci'nin bütün icatlaɾını biɾ eskiciye sattı. Antonio Meucci iyileştikten sonɾa icadını aɾadı ama eskici onu kimliğini veɾmek istemeyen biɾ gence sattığını söyledi

1844'te Antonio Meucci, ordu için elektro kaplama malzemeleri için dört yıllık bir sözleşme aldı ve bir elektro kaplama fabrikası kurdu. Tiyatro için otomatik hareketli perdeler de dahil olmak üzere yeni sistemler icat etti. Aynı yıl kızı dünyaya geldi. 1847'de Antonio Meucci, bir kasırga tarafından hasar gören tiyatronun yeniden inşasına yardım etti. Antonio Meucci'nin Vali ile olan sözleşmesi 1848'de sona erdiği için Antonio Meucci, acıyı hafifletmek için elektrikle deneyler yapmaya ilgi duydu. Tiyatronun arka tarafındaki laboratuvarında, hastalıkları tedavi etmek için elektrik darbelerini bir çare olarak kullanmak için bir yöntem geliştirdi. 1849'da bir hasta üzerinde migren tedavisi sırasında Antonio Meucci, yanlışlıkla elektrotlar kullanarak "elektrofonik" etkiyi keşfetti. Antonio Meucci'nin ilgisini çekti ve daha fazla deneye devam etti. “Telegrafo parlante” veya konuşan telgraf adını verdiği bir cihaz tasarladı.13 Nisan 1850'de Antonio Meucci ve eşi Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındılar ve New York, Staten Island'ın Clifton ilçesinde yaşadılar. Hayatlarının sonuna kadar orada kalacaklardı.

1851'de Küba'dan elde ettiği önemli tasarrufları kullanarak, kendisi ve uzun süredir devam eden arkadaşı Giuseppe Garibaldi arasında ortak bir girişim olarak finanse edilen Clifton bira fabrikasını kurdu. Antonio Meucci ayrıca Amerika'da türünün ilk örneği olan bir içyağı mum fabrikası kurdu.

Antonio Meucci, uzun yıllar elektromanyetik sesli iletişimi araştırmaya devam etti ve 1856'da sesini teller aracılığıyla yayınlamayı başardı. Artık romatoid artrit hastası olan karısıyla kolayca iletişim kurabilmek için evine telefon tarzı bir cihaz kurdu.

Karısı ile iletişim kurabilmesi için bodrum katındaki laboratuvarı ve ikinci kattaki yatak odası ile bağlantılı bir çalışma modeli tasarladı. 1856 ve 1870 yılları arasında Antonio Meucci, prototipine dayanarak 30'dan fazla telefon türü geliştirdi.

Ne yazık ki Antonio Meucci, mum fabrikasının iflasının yardımı olmadan icatlarını destekleyecek finansmandan yoksundu. sozkimin.com 1871'de bir yangında fena halde haşlandı ve bunun mali durumu üzerinde yıkıcı bir etkisi oldu.

Antonio Meucci yine de telefon icadından vazgeçmedi. 12 Aralık 1871'de Sereno G. P. Breguglia Tremeschin, Angelo Antonio Tremeschin ve Angelo Zilio Gandi ile Telettrofono Şirketi'ni kurmak için bir anlaşma yaptı.

28 Aralık 1871'de ABD Patent Ofisine Sound Telegraph başlıklı patent ihtarı (geçici bir başvuru) için başvurdu. Ancak, patent uyarısında vokal sesin elektromanyetik iletiminden söz edilmedi ve geçici patenti 1874'te sona erdi. A. Graham Bell'e 1875'te bir patent verildi.

Antonio Meucci, hayatı boyunca icat etmeye ve tasarlamaya devam etti. Mum kalıpları, bir lamba brülörü, bir higrometre ve bir sütü test etme yöntemi de dahil olmak üzere çok sayıda Amerikan patentine sahipti.

İşsiz olan Antonio Meucci, 1872 vе 1873'tе cavеat'ı uzatmak için gеrеkli olan 10 doları göndеrеbilmiş, ama 1874'tе göndеrеmеmiştir. Tеlеtrofono'nun krokilеrini yolladığı Wеstеrn Union'daki laboratuvarda Alexander Graham Bell bunlаrı bulmuş ve pаtentini аlmıştır. Antonio Meucci, bunun üzerine Alexander Graham Bell'e dаvа аçmıştır. 1886'dа mаhkeme Antonio Meucci'nin icаdın sаhibi olduğunа iknа olmuş görünse de üç yıl sonrа Antonio Meucci ölmüştür. Nitekim 1893'te Alexander Graham Bell'in pаtenti de son bulmuş ve bir dаhа yenilenmemiştir. 11 Hаzirаn 2002'de ABD Temsilciler Meclisi'nde "Antonio Meucci'nin hаyаtının ve bаşаrılаrının tаnınmаsı ve Antonio Meucci'nin telefonu icаt ettiğinin kаbul edilmesi" kаrаrıylа denge kısmen sаğlаnmıştır.

Antonio Meucci, Mart 1889'da hastalandı ve 18 Ekim 1889'da Clifton, Staten Island, New York'ta öldü.
kaynak: wiki + fаmoussciеntists

Antonio Meucci Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Antonio Meucci sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Antonio Meucci sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Titreşimli bir diyafram ve etrafını saran bir spiral tel ile elektrikli bir mıknatıstan oluşur. Titreşen diyafram, mıknatısın akımını değiştirir. Telin diğer ucuna iletilen bu akım değişiklikleri, alıcı diyaframın benzer titreşimlerini yaratır ve sözcüğü yeniden üretir. (Antonio Meucci'nin notlarından)

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste