Anthony Burgess Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz roman yazarı, şair, besteci, eleştirmen, dil bilimci ve çevirmen Anthony Burgess ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Anthony Burgess kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? John Burgess Wilson mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Anthony Burgess
  • Adı: Anthony Burgess
  • Doğum: 25 Şubat 1917
  • Ölüm: 22 Kasım 1993
  • Mesleği: İngiliz roman yazarı, şair, besteci, eleştirmen, dil bilimci ve çevirmen
Anthony Burgess Kimdir Sayfası

Bu sayfada Anthony Burgess hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Anthony Burgess sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

John Buɾgess Wilson ya da bilinen adıyla Anthony Buɾgess (25 Şubat 1917 - 22 Кasım 1993) İngiliz ɾoman yazaɾı, şaiɾ, besteci, eleştiɾmen, dil bilimci ve çeviɾmen. Otomatik Poɾtakal isimli ɾomanıyla tanınıɾ.

1959 yılında Buɾgess'a ameliyat edilemez biɾ beyin tümöɾü tanısı kondu ve biɾ yıldan az ömüɾ biςildi. İlk kaɾısı Lynne'in geςimini sağlamaya kaɾaɾlı olan Buɾgess 12 ay iςinde beş buçuk ɾoman yazdıktan sonra teşhisin yanlış olduğu anlaşıldı. Ne var ki artık tanınan bir yazar olmuştu. 50'den fazla roman ve kitaρ yazdı. sozkimin.com

Yaρıtlarından bazıları şunlardır: Inside Mr. Enderby (1961), Naρoleon Symphony: A Novel in Four Movements (1974), Abba Abba (1977), Earthly Powers (1980), The Devil's Mode (1989), A Dead Man in Deptford (1995)
kaynak: wiki

Anthony Burgess Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Anthony Burgess sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Anthony Burgess sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Beklemeyi bilen, eninde sonunda fırsatlar yakalar.

Seni bir makine biçimine sokmuşlar. Seçme hakkını elinden almışlar. Toplumun kabullendiği davranış türlerine boyun eğmek zorundasın. Sadece iyilik yapmakla görevli küçük bir makinesin.

Belki de yaşadığım hayat için fazla yaşlanmıştım kardeşlerim. Artık on sekizindeydim, yeni bitirmiştim. On sekiz genç yaş değildi.

Toplumun kabullendiği davranış türlerine boyun eğmek zorundasın. Sadece iyilik yapmakla görevli küçük bir makinesin.

İyiliğin sebebini aradıkları yok, öyleyse niye tersini merak ediyorlar ki? Madem kimileri iyi insan olmayı seçiyor, madem bundan haz alıyorlar, onlara hayatta karışmam, kimse de bana karışmasın. Ama bana karışıyorlardı. Üstelik kötülük bireye özgüdür, sizlere

Tüm hayvanların en zekisi, iyiliğin ne demek olduğunu bilen insanoğluna bir baskı yöntemi uygulayarak onu otomatik işleyen bir makine haline getirenlere kılıç kadar keskin olan kalemimle saldırmaktan başka hiç bir şey yapmıyorum.

Özgür irade ile seçilen kötülük, organize güçler tarafından kişiye dayatılan deterministik iyilikten daha mı insancadır?

Pencereyi açın da içeri temiz hava girsin, taze fikirler girsin, yeni bir hayat tarzı girsin.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

warteeeesa

hello i am new user thanks for approved :)

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste