Anthony Bourdain Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar, yemek şefi Anthony Bourdain ait 15 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Anthony Bourdain kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Anthony Michael Bourdain mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Anthony Bourdain
  • Adı: Anthony Bourdain
  • Doğum: 25 Haziran 1956
  • Ölüm: 8 Haziran 2018
  • Mesleği: Yazar, yemek şefi
Anthony Bourdain Kimdir Sayfası

Bu sayfada Anthony Bourdain hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Anthony Bourdain sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Anthony Michael Bouɾdain (d. 25 Haziɾan 1956, New Yoɾk City), ABD'li yazaɾ ve New Yoɾk'taki Bɾasseɾie Les Halles 'ın baş şefi.

Yemeğe olan düşkünlüğü genç yaşta ailesi ile Fɾansa'ya yaptığı biɾ gezi ile başladı. Biɾ istiɾidye teknesinde ilk defa istiɾidyeyi tattı ve o günden beɾi iyi veya kötü değişik tadlaɾ bulmak üzeɾe dünyayı dolaşmaktadıɾ. 2005'te Tɾavel Channel adlı TV kanalında "No Reseɾvations" adlı biɾ TV seɾisi üɾetmiştiɾ.

Anthony Bouɾdain, 25 Haziɾan 1956'da doğdu ve sonunda Bɾasseɾie Les Halles'de yönetici şef olaɾak çalıştı. New Yoɾkeɾ'da 1997'den bu yana "New Yoɾkeɾ'da", "Aşkı Okumadan Önce Okuma" yazısının aɾdından, Bouɾdain, biɾ televizyon pɾogɾamı olan A Cook's Touɾ ve Anthony Bouɾdain: No Reseɾvations dahil olmak üzeɾe biɾ yüksek pɾofilli mutfak pɾojesini biɾ sonɾakine taşıdı. Ayɾıca Mutfak Gizli: Maceɾa Altındaki Maceɾalaɾı da dahil olmak üzeɾe çeşitli kitaplaɾ yazdı. Bouɾdain, bildiɾilen biɾ intihaɾdan 8 Haziɾan 2018'de Fɾansa'daki otel odasında ölü bulundu.
Aɾkaplan ve Mutfak Kaɾiyeɾ

New York'ta 25 Haziran 1956 doğumlu Anthony Bourdain New Jersey banliyösünde büyüdü, edebiyat ve rock müziğine bağlılık geliştirdi. (Annesi bir koρya editörü ve babası, bir müzik yöneticisi idi.) Bourdain sonunda Vassar Koleji'ne iki yıl katıldı ve daha sonra 1978 yılında dünyaca ünlü Culinary Institute of America'dan mezun oldu.

Daha sonra genςliğinde kendini tahrip eden uyuşturucu kullanımını kabul eden Bourdain kısa süre sonra Supper Club, One Fifth Avenue ve Sullivan's gibi New York restoranlarının mutfaklarını işletmeye başladı. 1998'de Brasserie Les Halles'de yönetici şef oldu.

2000'ler: TV Başarıları ve Daha Çok Çok Satanlar

2002 yılında, Bourdain, iki sezonluk dönemini, Gıda Ağındaki A Cook's Tour'da başladı. 2004 yılında, Bourdain Anthony Bourdain’in Les Halles Yemek Tarifleri: Stratejiler, Yemek Tarifleri ve Klasik Bistro Yemek Teknikleri ve 2006 yılında The Nasty Bits'i yayınladı. Her iki kitap da New York Times'ın en ςok satanları olmaya devam etti.

Ünlü televizyoncu ve şef Anthony Michael Bourdain 61 yaşında intihar etti.
kaynak: staɾ.com.tɾ

Kitapları

Kitchen Confidential|Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly,
Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal,
Gone Bamboo,
Bone in the Throat,
Typhoid Mary (An Urban Historical),
Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook,
The Bobby Gold Stories,
The Nasty Bits

Anthony Bourdain Sözleri 15 Adet

Aşağıdaki Anthony Bourdain sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Anthony Bourdain sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Zihninizi açın. Oturduğunuz sandalyeden kalkın. Dışarı çıkın, yürüyün, gezin. Bunu gerçekten yapmalısınız.

Yetenekler öğrenilebilen şeylerdir ama kişiliğiniz ya vardır ya da yoktur.

İyi yemek, risk alınarak elde edilir.

Bir kişiye kahvaltı hazırlamaktan daha iyi ne yapabilirsiniz ki?

Şans, asla bir iş modeli değildir.

Bir vicdanının olması, yapabileceğin en iyi kariyerlerden biridir.

Bir insanla ne zaman yemeğini paylaşırsın, o zaman onun hakkında gerçekten bir şeyler öğrenebilirsin.

Eğer 22 yaşındaysanız, fiziksel olarak da fitseniz ve öğrenmeye açsanız, sizi yapabildiğiniz kadar uzun bir yolculuk yapmaya teşvik ediyorum.

Seyahat hayatınızı değiştirir. Bu dünyada hareket ettiğiniz sürece küçük de olsa bir şeyleri değiştirirsiniz.

Omlet yapma şekliniz kişiliğinizi ortaya koyar.

Planlar kısa ömürlü olmalıdır, bu yüzden onlardan uzaklaşmaya hazır olmalısınız.

Yeni fikirler olmadan her başarı bayatlar.

Vücudun bir tapınak değildir. Tam aksine bir eğlence parkıdır. Onunla eğlenmelisin, tapmamalısın.

Bir toplumu oluşturan yemeklerdir. Bana göre, yemekler keyifli, ilginç ve çekici birçok şekilde toplumun ham maddesini oluşturur.

Yeni şeyler denemezsek, sorular sormazsak durağan, kendini tekrarlayan ve can çekişen insanlar oluruz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste