Anselmus Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Hıristiyan Filozof Anselmus ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Anselmus kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Aziz Anselmus mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Anselmus
  • Adı: Anselmus
  • Doğum: 1033
  • Ölüm: 21 Nisan 1109
  • Mesleği: Hıristiyan Filozof
Anselmus Kimdir Sayfası

Bu sayfada Anselmus hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Anselmus sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Anselmus, (Aziz Anselmus) 1033-1109 yılları arasında yaşamış olan ve Tanrı'nın varlığına ilişkin ontolojik kanıtıyla tanınan Hıristiyan filozof.

Felsefe ve ilahiyatın birlikteliğine öncülük eden, dinsel inancı akılla açıklamaya girişen düşünür, "İnanmak iςin, anlamaya çalışıyorum" değil de "Anlamak iςin inanıyorum" tavrının başlatıcısı olmuştur. sozkimin.com İnanç - akıl ilişkisi söz konusu olduğunda, akıl karşısında inanç ya da imana, bilgi karşısında da otoriteye öncelik vermiştir.
kaynak: wiki

Anselmus Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Anselmus sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Anselmus sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Anlamak için inanıyorum.

Felsefe inanılanı anlamaya çalışmaktır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

baba

Basarılı

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste