Anlattıklarım, suyun buhara dönüşmesinde kaybolan ısının kaybolmadığı, buhard...

söz kimin

Bu sayfada Joseph Black tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Joseph Black şöyle demiştir: Anlattıklarım, suyun buhara dönüşmesinde kaybolan ısının kaybolmadığı, buhard... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Anlattıklarım, suyun buhara dönüşmesinde kaybolan ısının kaybolmadığı, buharda tutulduğu ve yayılma şekliyle gösterildiği, ancak suyun buhara dönüşmesiyle oluşan ana ilkeyi saptamak için yeterlidir termometre.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dünya üç beş bilgisizin elinde; onlarca her bilgi kendilerinde. Üzülme; eşek eşeği beğenir: hayır var sana 'kötü' demelerinde.

Oruçlu için iki sevinç vardır: biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan kökü (haluf), allah indinde misk kokusundan daha hoştur.

Kurban, celladını, bir daha gözüne gözükmeyeceğine nasıl ikna edebilir ki.

Üç tür ilişki bilinci vardır: Sen, ben ve biz. En güçlüsü biz bilincidir. Çünkü orada ortak akıl ve gerçek güç oluşur.

İki insanı birbiriyle her şeyden kolay dost kılacak bir şey varsa o da müziktir.

Melek Biliyorum sen bir meleksin Bana yardım için gönderildin Biliyorum sen bir meleksin Zor günlerimde çıkageldin Yüzümü güldürdün başımı döndürdün Acımı dindirdin yolumdan çevirdin Eğlendirdin sakinleştirdin Ehlileştirdin ve daha bir sürü şey.. Canım mısın sen benim misin Her şeyim misin sen Hoş geldin melek Sefalar getirdin Ya gelmeseydin yetişemeseydin Beni bulamasaydın ne yapardım Yarım kalırdım melek Biliyorum sen bir meleksin Seni sevmem için gönderildin Biliyorum sen bir meleksin Son demlerimde çıkageldin Yüzümü güldürdün başımı döndürdün Acımı dindirdin yolumdan çevirdin Eğlendirdin sakinleştirdin Ehlileştirdin ve daha bir sürü şey.. Canım mısın sen benim misin Her şeyim misin sen Hoş geldin melek Sefalar getirdin Ya gelmeseydin yetişemeseydin Beni bulamasaydın ne yapardım Yarım kalırdım melek

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste