Andrea Doria'ya gelince, iyi huylu bir adam olduğunu söylemek mümkün değildi....

söz kimin

Bu sayfada Cenevizli amiral Andrea Doria tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Andrea Doria şöyle demiştir: Andrea Doria'ya gelince, iyi huylu bir adam olduğunu söylemek mümkün değildi.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Andrea Doria

Andrea Doria'ya gelince, iyi huylu bir adam olduğunu söylemek mümkün değildi. Hiçbir ahlak ilkesini tanımaz, fil gibi kin güder ve intikamını mutlaka alırdı. Zalim ve kibirliydi. Kana susamış askerleri ellerinden gelse uzun zaman önce ona isyan ederlerdi, ama Andrea Doria müthiş bir kumandan, büyük bir strateji ustasıydı ve korku nedir bilmezdi. (Andrea Doria hakkında, Salman Rushdie)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Can o güzel yüzüne vurgun, neyleyim; gönül tatlı diline tutkun, neyleyim; can da, gönül de sır incileriyle dolu: ama dile kilit vurmuşsun, neyleyim.

İnsanın birini sevebilmesi için onu kendi kafasında biraz büyütmesi gerekir.

Büyük bir sanatçının gizeminin anahtarı, bilinmeyen nedenlerle, bir notun diğerini takip etmesini sağlamak için enerjilerini ve hayatını vereceğidir... Ve dünyada bir şeylerin doğru olduğu hissini bırakır.

Benim spordan anladığım içinde fiziksel bir yarışma olmasıdır. Vücut geliştirenlerde antrenman yapıp yarıştıklarına göre bizde bir spor yapıyoruz.

Unutmak; bir mezar kazmak, unutulması gerekenleri oraya gömmek ve üstüne işaret koymamaktır.

Ülkeler kılıçla fethedilir ama adaletle yönetilir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste