Ancak zerre kadar bir bilginin efendisiyiz. Kalan sonsuz büyülükteki bilinmez...

söz kimin

Bu sayfada Vladimir Bartol tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Vladimir Bartol şöyle demiştir: Ancak zerre kadar bir bilginin efendisiyiz. Kalan sonsuz büyülükteki bilinmez... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Ancak zerre kadar bir bilginin efendisiyiz. Kalan sonsuz büyülükteki bilinmezliğin kölesiyiz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İstiyorsan almağı hikmet kitâbından sebak. Hâme-i kudret ne yazmış safha-i ruhsâra bak.

Kolum Çekip Elim Bağlamasınlar Bize de Banaz'dan Pir Sultan deller Bizi de kem kişi bellemesınler Paşan adamine tembih eylesın Kolum çekib elim bağlamasınlar Hüseyin Gazi Sultan binsin atıne Dayanılmez felegin çarkı zatına (dost) Benden selam edin ev külfetine Çıhıp ele karşın ağlamasınlar Ela gözlüm zülfün keleb eylesin Döksün mah yüzüne nikab eylesin Ali Baba Hak'dan dilek dilesin Bizi dar dibinden eylemesinler Ali Baba neger söze nuyersa Emir Hoda'nındır beyler kıyersa Ela gözlü yavrularım duyersa Alın çözüp kara bağlamasınlar Pir Sultan Abdal'ım coşgun akarım Akar akar şah yoluna bakarım (dost) Pirim aldım sehrangaha çıkarım Daha beyler bizi dinlemesinler

En iyi makina en iyi fotoğrafı çekseydi; En iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı.

Ey akıl sahibi! Gül dikenle beraber bulunur. Senin dikenle ne işin var, gulu demet yap. eğer tabiatında yalnız kusurları görmek varsa tavus kuşunda çirkin ayaktan başka bir şey göremezsin.

Arifler hem arıdır, hem arıtıcı.

Kadınların birlerinden nefret etmesinin sebebi erkeklerdir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste