Anadan doğma entelektüel bile olsa bir kadın, ya da erkek bir kere terk edils...

söz kimin

Bu sayfada Oğuz Bal tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Oğuz Bal şöyle demiştir: Anadan doğma entelektüel bile olsa bir kadın, ya da erkek bir kere terk edils... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Anadan doğma entelektüel bile olsa bir kadın, ya da erkek bir kere terk edilsin yeter. Bütün o fularlı zihniyet, yabancı edebiyat okuma takıntısı ya da ağız dolusu söylenen aşırı dozda sosyalist söylemlerin yerini 'bir kulunu çok sevdim, o beni hiç sevmiyor' alır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kaç düşmanının olduğunu, kaç kez sayarsan say! Ayna'dakini her seferinde unutacaksın.

Kendimizi bir mal sandığımız için, insan yaşamının önemini büyütüyoruz gözümüzde. Birey bir hiçtir; doğa ancak insan türüne değer verir ve buna benzer şeyler.

Bir kadın sevdiği kişiden ilgisini saklarsa, onu elde etme fırsatını kaybedebilir, sonra da aşkından herkesin habersiz olduğuna inanarak kendini avutur.

Üstün yaratıcılar alt basamakları tek hamlede atlayarak, doğrudan kendini gerçekleştirmeye yönelir.

Yavrularım, sözle ve dille değil, eylemle ve içtenlikle sevelim.

Hep düşünmüşümdür:aklından asıl geçenleri hiç yazamazsın mektuba. Karşındakinin beklediklerini istediklerini yazarsın ki mektupsuz kalmayasın. Kendi zararına hep onun yararına.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste