Amelia Earhart Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Pilot Amelia Earhart ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Amelia Earhart kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Amelia Mary Earhart mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Amelia Earhart
  • Adı: Amelia Earhart
  • Doğum: 24 Temmuz 1897
  • Ölüm: 5 Ocak 1939
  • Mesleği: Pilot
Amelia Earhart Kimdir Sayfası

Bu sayfada Amelia Earhart hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Amelia Earhart sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Amelia Maɾy Eaɾhaɾt (d. 24 Temmuz 1897 ' 2 Temmuz 1937'de kayboldu, 20 Haziɾan 1938'de öldüğü ilân edildi). ABD'li havacı ve yazaɾ.

Atlas Okyanusu'nu uçakla tek başına geçen ilk kadın pilot Amelia Eaɾhaɾt'tıɾ. ABD'nin Кansas eyaletinde doğan Eaɾhaɾt I. Dünya Savaşı sıɾasında askeɾî hastaneleɾde hemşirelik yaρtı. Savaştan sonra hava taşıtlarındaki hızlı gelişmelerle yakından ilgilendi. 1928'de Atlas Okyanusu'nu yolcu olarak geçen ilk kadın olarak ün kazandı. 20-21 Mayıs 1932'de tek başına Newfoundland'dan İrlanda'ya uçarak Atlas Okyanusu'nu geçti. ABD'yi baştan başa geçtiği uçuşundan sonra, Ocak 1935'te, Newfoundland-İrlanda arasındaki mesafeden daha uzun olan Hawaii-California arasını yine tek başına uçan ilk kişi oldu. sozkimin.com 1937'de ABD'li meslektaşı Fred Noonan ile Lockheed Electra modeli, ςift motorlu bir uçakla dünya turuna çıktı. Yolculuğunun üçte ikisini tamamladığı sırada, uçak Pasifik Okyanusu'nun ortalarında kayboldu ve Earhart'ın izine bir daha rastlanamadı. Anne ve babası, Amy Otis Earhat ve Edwin Stenton Earhart'dı.
kaynak: wiki

Amelia Earhart Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Amelia Earhart sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Amelia Earhart sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Başkalarının hala yapmadığı ve yapmayacağı şeyler varken, yapabildiklerini tekrarlamayın.

Bir şeyi yapmak için en etkili yol, onu yapmaktır.

Yorumlar 6 Adet

Perihan

Kemal Öğüt

Yahu Özlem Ayşe Çiçek- Özgür Kara- Halis Karabenli- Serpil Kaya- Umay Gülsu bunlar niye yok. Siteyi yenilediniz saçma sapan insanlar var Türk yazarlar yok. Niye yok?
Admin: Merhaba Kemal bey. Bahsettiğiniz şairlerin hayat / biyorgrafi bilgileri hiçbir yerde mevcut değil. Biyografik bilgileri mevcut olmayan şair, yazar v.s. sayfaya eklemesini yapamıyoruz. Ancak diğer bir dost sayfamıza kısa zaman içersinde bahsettiğiniz şairleri ilave edeceğiz. İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

Perihan

uçacam

muhteşem bir bayan pilot.

Perihan

Damla

Güzel olmuş kim yaptıysa eline sağlık çok güzel olmuş.

Perihan

Ydcm

Hayır başka teoriler de var

Perihan

Onur

Ben amelia earhart in hayatini bilyordm zaten o oldu sanildi ama olmedi sadece japonlarlar tarafinda esir alindii

Perihan

göklerin prensesi

Bu kadın benim idolüm.TÜm kadınlara örenek olsun..

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Hayallerinin pesinden koş, bir gün mutlaka yorulacaklardır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste